32 fraza të pamundura dashurie

dashuri e pamundur

Në jetë, jo e gjithë dashuria është e ndërsjellë dhe ka njerëz që jetojnë me dashuri të pamundura në jetën e tyre sepse nuk mund të shijojnë një marrëdhënie romantike siç do të dëshironin. Alsoshtë gjithashtu e mundur që njerëz të tillë të dashurohen me njerëz që ato janë jashtë mundësive dhe për këtë supozojnë se është një dashuri e pamundur që nuk do të përgjigjet kurrë.

Kjo lloj dashurie e pamundur duhet të njihet sepse ata njerëz që e ndiejnë atë, e vuajnë atë. Në këtë kuptim, ne duam të bëjmë një përmbledhje të frazave të pamundura të dashurisë në mënyrë që, Nëse mendoni se ndjeni një dashuri të këtij lloji, ndiheni të njohur në një farë mënyre.

Fraza të pamundura dashurie

Megjithëse ju pëlqejnë këto fraza dhe ju bëjnë të ndjeni se jeni të kuptuar, është e rëndësishme që të kuptoni se një dashuri e pamundur nuk është gjithmonë e mirë për shëndetin tuaj mendor. Ideali është ta kapërceni atë që të jeni në gjendje të vazhdoni me jetën tuaj dhe të mos ia mbyllni derën dashurive të mundshme që vërtet ia vlejnë në jetën tuaj.

dashuri e pamundur

Këto fraza mund të bëjnë që ju të shihni se ka shumë më tepër njerëz në botë që gjithashtu mund të vuajnë nga dashuria e pakërkuar, por kjo nuk do të thotë që ndjenja nuk ekziston. Në të njëjtën mënyrë, nëse gjendeni në ndonjë nga këto situata, mendoni se mund të bëni një jetë të plotë dhe të lumtur, duke ju lejuar të pranoni atë dashuri brenda jush, por duke vlerësuar më shumë lumturinë tuaj dhe gjithçka që mund të arrini.

Nëse është e nevojshme për ju, nëse mendoni se dashuria që ndjen ju bën më shumë dëm sesa dobi, mund të konsideroni mundësinë e shkuarjes tek një profesionist i psikologjisë për t'ju dhënë strategjitë e nevojshme të jesh në gjendje të fillosh jetën tënde pavarësisht nga ajo dashuri që ndjen brenda.

 1. Ka një milion arsye pse duhet të heq shpresën me ty, por nuk komandoj atë që dëshiron zemra ime.
 2. Dhe ishte në vështrimin e tij që unë humba.
 3. Mënyra më e keqe që do të gjeni për të humbur dikë është të uleni pranë tyre dhe të dini se nuk mund t'i keni kurrë.
 4. Ju shpresoni se jeni gabim. Kur ai bën diçka të keqe ti e injoron, kur bën diçka të mirë ai përsëri të pushton dhe e humb diskutimin me veten se nuk është i përshtatshëm për ty.
 5. Dashuria e vështirë është më e gjata nga të gjitha, ajo që dhemb më shumë dhe ajo që ne e ndiejmë më fort në zemrat tona.
 6. Gjëja më e mirë që mund të na ndodhë është të jemi përsëri fëmijë, sepse ju siguroj që gjunjët e copëtuar lëndojnë më pak sesa zemrat e thyera.
 7. Ju bëni sikur nuk ju intereson, por në të vërtetë po ju vret brenda.
 8. Zemra ime e di që të do çmendurisht, por shpirti im e di që kurrë nuk do të jem në gjendje të të mbaj në krahë.
 9. Nëse ka diçka të sigurt në këtë jetë është dashuria mes njerëzve, trishtimi i zemrës sime është të kuptoj që edhe nëse ndiej dashuri për ty, nuk mund të jemi kurrë bashkë.
 10. E di që ajo që ndjen për mua është autentike por zemra ime nuk mund t’ia kthej atë dashuri, më vjen keq.
 11. Ka qenë një kohë kur ne mund të ishim bashkë, por tani, në këtë të tashme, unë nuk mund t'ju përgjigjem se si doni. Dashuria që ndiej është për dikë tjetër.
 12. Asgjë në këtë jetë të ndyrë nuk vlen dy dollarë nëse nuk keni me kë ta ndani.
 13. Fal dhe harro. Whatshtë ajo që thonë ata. Adviceshtë këshillë e mirë por nuk është shumë praktike. Kur dikush na lëndon ne duam ta lëndojmë atë, kur dikush na trajton keq ne duam të kemi të drejtë. Më së shumti për të cilën mund të shpresojmë është se një ditë do të kemi fatin ta harrojmë. dashuri e pamundur
 14. Unë ju premtova një ditë se do të isha gjithmonë atje në kohë të mira dhe gjithashtu në kohë të këqija; Dhe edhe nëse nuk flisni me mua ose nuk flas me ju, ai premtim do të mbahet gjithmonë.
 15. Gjëja më e mirë që mund të na ndodhë është që marrëdhëniet romantike erdhën me një datë skadence si kosët, kështu që ne do të dinim paraprakisht se cila është data e mbarimit dhe nuk do të humbim kohë për pasiguri, dyshime ose argumente. Do t’i përkushtoheshim shijimit të çdo momenti deri në të dhjetën e fundit të sekondës.
 16. Kur jeni fëmijë, askush nuk ju thotë se dashuria mund të jetë aq… shkatërruese.
 17. Ishte më lehtë për mua të buzëqesha sesa të kisha për të shpjeguar pse isha i trishtuar.
 18. Me mungon aq shume me dhemb zemra, por nuk mund ta ndihmoj.
 19. Vetëm ne të dy e dimë se sa keq jemi, edhe nëse është e pamundur që të ndodhë vërtet.
 20. Ka dashuri që do të jetojnë gjithmonë në zemrat tona, edhe nëse ato nuk jetojnë në jetën tonë.
 21. Të mungon është mënyra se si zemra ime po rreh për të dy ne. Për ty, sepse më mungon dhe për mua, sepse mendoj për ty.
 22. Na vjen keq që mësova të të dua kaq shumë në një kohë kaq të shkurtër, por ti ishe ajo që nuk kërkoja kurrë, por gjithmonë më duhej.
 23. Nuk e di a të vazhdoj të përpiqem apo të të lë të shkosh. Stshtë budallallëk të presësh diçka që dëmton vetëm brenda, por do të ishte gjithashtu budallallëk të lësh gjithçka që dëshiron.
 24. Mos qaj për dikë që nuk do të qajë për ty, ji i guximshëm të thuash "lamtumirë" dhe jeta do të të shpërblejë me një "përshëndetje" të re.
 25. Dashuria pushon së qeni një kënaqësi kur pushon së qeni një sekret.
 26. Në rastin tim, dashuria është thjesht vuajtje, sepse unë të dua por nuk mund të të kem.
 27. Dashuria që ndiej për ty është ndëshkimi im më i keq. E di që do të të dua gjithmonë edhe nëse nuk mund të shijoj kurrë një marrëdhënie romantike me ty.
 28. Unë mendoj për ty, unë e di se çfarë bën në çdo kohë, ne flasim ... Por dashuria jonë nuk mund të jetë.
 29. Të dua si mik, por nuk mund të jemi çift ... Zemra më rreh për dikë tjetër.
 30. Nuk kam më forcë të qëndroj larg teje. dashuri e pamundur
 31. Sigurisht, do të ketë gjëra që do të më mungojnë. Dhe rrahjet e zemrës suaj, unë e konsideroj atë tingullin më të mrekullueshëm në botë. Unë jam aq në një mendje me të, unë do të betohem se mund ta dëgjoj nga milje larg. Por asgjë nga ato nuk ka rëndësi. Kjo I juaji Kjo është ajo që unë dua. Do të jesh gjithmonë Bella ime, vetëm pak më gjatë.
 32. Unë dua të di gjithçka për ty, sepse edhe pse jemi të ndarë dhe dashuria jonë nuk mund të shfaqet, të paktën e di që në një moment të ditës ndjen diçka të ngjashme me atë që unë ndiej për ty, edhe pse e imja është dashuri dhe e jotja është miqësia.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.