Fraza për ata që jetojnë një dashuri në distancë

Kur jetoni në një marrëdhënie në distancë, ndjenjat tuaja janë në sipërfaqe. Ju mungon partneri juaj dhe ndiheni afër edhe nëse e keni milje larg. Prandaj, të kesh fraza për ata që jetojnë një dashuri në distancë është një mënyrë e shkëlqyeshme për të treguar dashurinë tënde për atë person.

Ju mund t’i kushtoni këto fraza që ne propozojmë më poshtë për të shprehur dashurinë tuaj më të sinqertë dhe gjithçka që ju mungon. Sigurisht, marrëdhëniet në distancë janë gjithmonë të përkohshme, sepse qëllimi është të jetojmë së bashku në të ardhmen dhe të bëjmë një jetë të lumtur së bashku.

35 fraza për dashurinë tuaj në distancë

Një dashuri në distancë nuk është e lehtë dhe këtë e di kushdo që ka pasur mundësinë të jetojë këtë lloj marrëdhënieje. Por edhe nëse nuk është e lehtë, nëse është dashuri e vërtetë ajo që ndjen, me të vërtetë ia vlen. Ju vuani, keni një kohë të keqe ... por në fund të fundit, ajo dashuri shndërrohet në një dashuri të pastër dhe të vërtetë, ku besimi dhe bashkëpunimi ngrihen në maksimum.

Ne ju këshillojmë që të shkruani këto fraza që do t'ju japim më poshtë, që t'i keni gjithmonë në dorë. Në këtë mënyrë, ju mund t'ia kushtoni atë personit të veçantë sa herë që dëshironi t'i ndani ato me të. Dhe është se çdo moment është i mirë për të treguar dashurinë tënde të vërtetë përmes fjalëve!

Dhe meqenëse fjalët kanë fuqi të madhe dhe arrijnë në zemër kur janë të sinqerta, mos harroni këto fraza që do t'ju pëlqejnë dhe do të arrijnë në shpirtin tuaj pasi do të ndiheni plotësisht të identifikuar. Marrë shënim!

 1. Ju jeni personi perfekt në një distancë të gabuar.
 2. Amazingshtë e mahnitshme sa larg je, dhe sa afër meje ndihem me ty.
 3. Faji juaj i vetëm nuk është zgjimi pranë meje.
 4. Mungesa mpreh dashurinë, prania e forcon atë.
 5. Mungesa është të duash ashtu si era është të flakësh, ajo shuan dashuritë e vogla por i bën të mëdhenjtë të rriten.
 6. Nuk ka provë më të madhe të dashurisë sesa të duash në distancë, ti vë në provë guximin, besnikërinë, besimin dhe mbi të gjitha dashurinë për atë person.
 7. Mos u ndje keq për atë që mund të ndodhë, së bashku do ta kapërcejmë atë. Edhe pse ndonjëherë duhet të themi lamtumirë, mos u shqetësoni, do të jetë e përkohshme.
 8. Ju jeni ai person që keni privilegjin të më bëni të buzëqeshni vetëm duke më shkruar.
 9. Gjithmonë ka qenë e njohur që dashuria nuk e njeh thellësinë e vet deri në kohën e ndarjes.
 10. Nuk ka asnjë distancë, asnjë pengesë mjaft të madhe që mund të kapërcejë dy shpirtra që e duan njëri-tjetrin.
 11. Për dashurinë e vërtetë, distanca më e vogël është shumë e madhe dhe mund të kapërcejë distancën më të madhe.
 12. Mos e mat distancën, mat dashurinë.
 13. Një ditë, distanca do të vdesë nga xhelozia, duke na parë së bashku.
 14. Me mungon; buzëqeshja juaj, shikimi juaj, përqafimet tuaja, këshillat tuaja, problemet tuaja dhe ëndrrat tuaja ... Më mungojnë shakatë tuaja, më mungojnë gjithçka për ju ... Që nga largimi juaj mendoj vetëm për ju.
 15. Mungesa e tij nuk më ka mësuar të jem vetëm, por thjesht ka treguar se kur jemi bashkë bëjmë një hije të vetme në mur.
 16. Letrat tuaja janë si puthjet tuaja kur nuk jeni këtu.
 17. Distanca do të thotë kaq pak kur dikush do të thotë shumë.
 18. Distanca vetëm frikëson ata që nuk besojnë në dashurinë e vërtetë.
 19. Pavarësisht se sa larg duhet të shkoni, distanca nuk mund t'i fshijë kurrë këto kujtime të bukura. Ka shumë mrekulli që kemi ndarë së bashku.
 20. Shumë herë distanca bashkon më shumë sesa ecën, pasi ajo që humbet më shumë, më shumë mendohet dhe ajo që mendohet më shumë, më shumë dashurohet.
 21. Shikoj diellin dhe ndihem i ngushëlluar sepse e di që vetë drita e diellit të ndriçon fytyrën.
 22. Nuk ka rëndësi kur mendoni për mua gjatë ditës, jini të sigurt se pikërisht atë moment do të jem duke menduar për ju.
 23. Pavarësisht nga distanca që na ndan, ne jemi të bashkuar përmes një filli të kuq magjik që do të na bashkojë për jetën, si tani dhe përgjithmonë.
 24. Nuk ka kilometra që na ndajnë, sepse zemrat tona janë gjithmonë të lidhura.
 25. Pritja nuk më shqetëson dhe as distanca që po shfaqet mes nesh. E tëra që dua është një angazhim i vërtetë dhe të di se zemra jote nuk do të ndryshojë kurrë.
 26. Distanca vetëm më bën të shoh se dashuria që ndiej për ty është e vërtetë. Kjo nuk është një aventurë, është dashuri e mirë.
 27. Gjërat më të bukura dhe më të mira në botë nuk mund të shihen ose preken, por ndjehen në zemër.
 28. Dashurisë i mungon dikush sa herë që jeni larg, por disi ndiheni të ngrohtë brenda sepse jeni afër zemrës së tij.
 29. A ka rëndësi distanca? Ju e doni aktorin tuaj të preferuar, ju bini mbi këngëtarin tuaj të preferuar dhe prisni me durim për artin tjetër nga artisti ose shkrimtari juaj i preferuar. Pse nuk bëni të njëjtën gjë me atë që doni?
 30. Nëse ka ndonjëherë një të nesërme që nuk jemi bashkë, ka diçka që duhet ta mbani mend gjithmonë. Ju jeni më të guximshëm se sa mendoni, më të fortë se sa dukeni dhe më të zgjuar se sa mendoni. Por gjëja më e rëndësishme është që edhe nëse jemi larg, unë gjithmonë do të jem me ty.
 31. Edhe pse kilometrat që na ndajnë duket se janë një fjali skadence për marrëdhënien tonë, unë do t'i mësoj botës se dashuria jonë mund ta kapërcejë këtë pengesë që do të na bëjë vetëm më të fortë dhe të bashkuar si tani ashtu edhe në të ardhmen.
 32. Pavarësisht se ku jam, pa marrë parasysh se ku shkoj, zemra juaj është drita ime veriore, unë gjithmonë do ta gjej rrugën për në shtëpi.
 33. Ndonjëherë dashuria në distancë është më e vërtetë, sepse dashurohesh me brendësinë e një personi dhe jo me pamjen e tij.
 34. Nuk ka rëndësi njerëzit përreth meje, vetëm kur unë jam në krahët e tu është kur unë me të vërtetë ndiej se jam në shtëpi.
 35. Unë besoj në fuqinë e pamatë të dashurisë; se dashuria e vërtetë mund të përballojë çdo rrethanë dhe të arrijë çdo distancë.

Cila ju ka pëlqyer më shumë?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.