34 fraza të "Po sikur të qëndrojmë si miq?"

libër për të lexuar

Nëse e keni lexuar librin "Po sikur të takohemi si miq?", Do ta dini se është një libër nga Elizabeth Eulberg, botuar në vitin 2015. Ky libër duket se është menduar për adoleshentë, por në realitet është gjithashtu një libër për të rriturit. Një histori dashurie ku miqësia duket se e tejkalon dashurinë, apo jo?

Ne nuk do t'ju tregojmë asgjë rreth librit në rast se vendosni ta lexoni, por duhet ta dini se frazat që do t'ju japim më poshtë janë fraza që do t'ju ndihmojnë të dini nëse doni ta lexoni këtë libër. .. gjëja më e mundshme është se është po, nuk do të jeni në gjendje të prisni më gjatë për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë!

Fraza nga libri "Dhe nëse qëndrojmë si miq?"

 1. Miqësia është ndoshta forma më e zakonshme e dashurisë.
 2. Vallëzoni sikur askush nuk ju shikon, dashuroni sikur askush nuk ju ka lënduar më parë, këndoni sikur askush nuk mund t'ju dëgjojë, jetoni sikur qielli të ishte në tokë ... libër për të lexuar
 3. Gjëja më e trishtuar është të të shoh me dikë tjetër dhe të shohësh që nuk je në gjendje të buzëqeshësh siç bëtë me mua, nuk e di pse fshihesh që akoma më do.
 4. Më pëlqente ta shihja duke qeshur me gjithë zemër. Ai kishte dy lloje të qeshurash: njëra ishte një qeshje tipike dhe tjetra një e qeshur e përzemërt, me kokën të hedhur prapa. Sikur të kisha vetëm një qëllim në jetë, do të ishte ta bëja atë të qeshte çdo ditë.
 5. Ajo e dinte atë. Të gjithë e dinin. Të gjitha këto kohë që njerëzit na pyetnin nëse ishim çift apo na shqetësonin sepse ishte se ata panë atë që ishim shumë kokëfortë për të parë.
 6. Familja nuk duhet të përbëhet vetëm nga marrëdhëniet e gjakut. Unë mendoj se familja është më shumë si një gjendje shpirtërore.
 7. A keni te dashur A duhet të të kujtoj se ai është shoku im më i mirë?
 8. Mbaj mend që lexoja diku se nëse buzëqesh diçka, kjo automatikisht të bën më të lumtur.
 9. Ishte mjaft e qartë se kush po e fitonte betejën. Edhe nëse nuk do të ishte një konkurs, një pjesë e imja u ndje si e tillë. Cili prej nesh mund të mbijetojë pa tjetrin?
 10. Por kjo është ajo që ndodh kur ju luani lojën e "Po sikur…?", Ju kurrë nuk mund ta dini me të vërtetë përgjigjen e kësaj pyetjeje. Dhe mbase është më mirë në këtë mënyrë. Sepse nën "Po sikur ...?" sipërfaqësor, ka edhe të tjerë shumë më keq.
 11. Në vend që të ishte ky person për të cilin të tjerët donin të dinin më shumë, ishte sikur të kishte lebër apo diçka tjetër. Shpesh më thoshin se njerëzit në Wisconsin ishin të mirë, por unë nuk u ndjeva ashtu. Ishte më shumë si një ndërhyrës. libër për të lexuar
 12. -Edhe kemi bërë gabime dhe i kemi pranuar me kokëfortësi, por duhet t’i kapërcejmë, jo larg njëri-tjetrit, por me njëri-tjetrin.
 13. Sado që doja ta fshija atë natë të tmerrshme nga mendja ime, e dija që disa kujtime janë më këmbëngulëse se të tjerat. Sidomos kujtimet e dhimbshme.
 14. Por familjet nuk janë gjithmonë të lidhura nga lidhjet e gjakut. Besoj se një familje është krijuar edhe nga një ndjenjë.
 15. Ai kishte ndryshuar dhe unë gjithashtu. Me sa duket ne të dy ishim ngjitur me një person që nuk ekzistonte më.
 16. Nuk e kisha ndërmend ta humbja përsëri këtë mundësi. Këtë herë nuk do të më frikësonte. Unë nuk do të shpëtojë. Unë nuk do të bëja justifikime.
 17. Unë kisha luftuar ndjenjat e mia, por kisha një ndjenjë që ishte në rregull. Ai nuk mund ta mohonte atë.
 18. Ishte heshtje. Na ndodhi herë pas here. Kur ndiheni të qetë me dikë, nuk keni nevojë të plotësoni të gjitha boshllëqet. Më pëlqente që thjesht rrimë jashtë.
 19. Vlera e gjërave nuk është në kohën që zgjasin, por me intensitetin që ndodh, prandaj ka momente të paharrueshme dhe njerëz të pakrahasueshëm.
 20. Atëherë e gjeta atë ... atë njeri që më bëri të ndjehem më e bukura e dashurisë që nga ai moment zbulova se e doja për jetën .. !!!
 21. Dhe unë u dashurova me buzëqeshjen e tij të vogël, me mënyrën e tij të bukur të të folurit, unë u dashurova me të.
 22. Nuk më pëlqyen kthesat e papritura. Në këtë pikë të jetës sime, unë kisha luajtur më shumë se pjesën time.
 23. Vështrimi i tij ishte intensiv dhe frikësues, sytë më të butë dhe të bukur që kalova ... nuk më kishte ndodhur kurrë të plotësoja veten në mënyrë të përsosur me dikë, dhe në atë moment të saktë a - ne jemi një në trupa të ndryshëm që dilnin nga buzët ...
 24. Kjo është thelbi i lojës Po sikur. Askush nuk i di përgjigjet e atyre pyetjeve. Dhe mund të jetë më mirë në këtë mënyrë. Sepse nën të gjithë ata Dhe nëse ... fshihen shumë më keq.
 25. Pse të qash për një person që nuk është më për ty, shko në rrugën tënde dhe lere atë, e cila do të paguhet në të njëjtën monedhë shumë shpejt. libër për të lexuar
 26. Zbukurimi i kafazit nuk ju lë të lirë.
 27. Hëna gjithmonë do të mbajë lotët e mi që duhet të pres këtë dashuri ...
 28. Gjithsesi, siç po thosha, djemtë dhe vajzat mund të jenë miq. Shokë të ngushtë. Dhe çfarë mund të jetë më fantastike sesa të dashurohesh me shoqen tënde më të mirë? Asgjë
 29. Unë pashë fëmijët tuaj, çfarë sysh të bukur keni, unë humbas veten time sa herë që ju shikoj, dhe atë buzëqeshje të bukur, ato janë aksesorët më të mirë për të humbur në ju ... Unë nuk mund të besoj në kaq shumë bukuri mendoj se jam në një përrallë.
 30. Dua që të më rrethosh me krahët e tu. Nuk dua më të vazhdoj të pretendoj se ekziston vetëm një miqësi e mirë mes nesh. Jeta ime është më e mirë kur ti je pjesë e saj. Dua te jem me ty Sepse te dua. Dhe jo vetëm si mik.
 31. Sidoqoftë, ishte e qartë se ajo nuk ndihej njësoj si unë, dhe nëse për të shijuar miqësinë e saj ne do të duhej të mbeteshim si miq, ashtu qoftë.
 32. Çdo ditë që kalon dhe unë nuk të kam ty, dita nuk është më e njëjta. Me mungon pafund dhe te dua me shume se kushdo. Çdo qiell që shikoj dhe nuk të gjej, një yll humbet, drita jote humbet në zemrën time.
 33. (…) E vërteta, megjithatë, është se shtëpia juaj nuk ka pse të jetë vendi ku flini natën. Shtëpia juaj është vendi ku ju mendoni se mund të jeni vetvetja. Aty ku je i qetë. Aty ku nuk duhet të shtiresh, ku e tregon veten ashtu siç je (...)
 34. Ai kishte ndryshuar dhe unë gjithashtu. Me sa duket ne të dy ishim ngjitur me një person që nuk ekzistonte më.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.