45 fraza faleminderit

"Ka lindur mirë për të qenë mirënjohës" thotë proverbi popullor dhe është një e vërtetë shumë e madhe që nuk duhet ta harrojmë kurrë. Me siguri ju mund të mbani mend një kohë kur thënia "faleminderit" nuk mbetet vetëm. Një moment në të cilin të keni njohur fraza mirënjohjeje do t'ju ndihmonte shumë.

Ata janë ata njerëz që mbajnë një vend të veçantë në zemrën tuaj falë veprimeve që bënë në jetën tuaj. Ata ju treguan se ata kujdesen për ju dhe kjo e mbush zemrën tuaj me krenari dhe kënaqësi. Ata kanë qenë pranë jush sa herë që e keni kërkuar apo edhe, sepse ata kanë qenë pranë teje dhe vazhdojnë të të japin gjithë dashurinë e tyre pa kufij.

Faleminderit fraza që nuk mund t’i humbisni

Për këtë arsye, ne do të shpjegojmë disa fraza mirënjohjeje që duhet t'i mbani të sigurta në mënyrë që t'i përdorni ato sa herë që është e nevojshme. Ju mund t'i shkruani dhe t'i ruani në një fletore që të jeni në gjendje t'i merrni ato kur keni nevojë, Ju gjithashtu mund të shkruani ato që janë të mira për ju që të mbani mend sepse janë ato që ju pëlqyen më shumë, etj.

Për të gjitha këto, ju nuk mund të humbni koleksionin e frazave falënderuese që kemi vendosur këtu për ju. Ato janë fraza që mund t’i përdorni për t’ua kushtuar njerëzve të tjerë ose thjesht për t’i reflektuar për mirënjohjen që keni në jetën tuaj dhe që ua jepni të tjerëve dhe gjithashtu vetvetes.

 1. Mirënjohja e heshtur nuk i bën dobi askujt.
 2. Di dhe demonstro vlen dy herë.
 3. Çdo ditë të jetës sime kam diçka për të qenë mirënjohëse ... dhe ky është një mësim i fuqishëm.
 4. Ne duhet të gjejmë kohë për të ndaluar dhe për të falënderuar njerëzit që bëjnë një ndryshim në jetën tonë.
 5. Falja e vërtetë është kur mund të thuash: 'Faleminderit për atë përvojë.'
 6. Miqësia, nëse ushqehet vetëm nga mirënjohja, është e barabartë me një fotografi që përfundimisht zbehet.
 7. Ajo që na bën të lumtur është të jemi mirënjohës.
 8. Mos e prish atë që ke duke dashur atë që nuk ke; mos harroni se ajo që keni tani ishte një nga gjërat për të cilat shpresonit vetëm.
 9. Do të doja të të falënderoja me gjithë zemrën time, por për ty, miku im i dashur, zemra ime nuk ka fund.
 10. Sa më të vetëdijshëm të jeni për gjërat e mira në jetën tuaj, aq më shumë gjërat e mira do të vazhdojnë të shfaqen.
 11. Mësoj çdo ditë që të jesh me ty është forca e jetës time, për gjithçka që më jep, për gjithçka që më jep, për dashurinë tënde të pakushtëzuar, faleminderit shumë.
 12. Edhe nëse jeni larg, zemra ime nuk do të harrojë kurrë se ne jemi miq dhe se na bashkojnë mijëra aventura dhe sfida që kemi mundur t’i kapërcejmë së bashku. Nga këtu ju falënderoj që keni gjithmonë një fjalë inkurajimi, që gjithmonë më keni dhënë një dorë dhe që keni një buzëqeshje për mua kur isha i trishtuar. Faleminderit që ekziston.
 13. Unë kam shumë dashuri për ty dhe dua të them "faleminderit".
 14. Ju jeni pa kushte. Faleminderit që më dëgjuat, si në lumturinë time ashtu edhe në trishtimin tim!
 15. Mirënjohja, si lule të caktuara, nuk ndodh në lartësi dhe është më e gjelbër në vendin e mirë të njerëzve të përulur.
 16. Unë gjithmonë do të të falënderoj që je larguar nga vetmia, së bashku kemi njohur dashurinë e vërtetë dhe unë dua të jem vetëm me ty dhe askënd tjetër.
 17. Asgjë nuk është më e nderuar sesa një zemër mirënjohëse.
 18. Mirënjohja i jep kuptim të kaluarës sonë, sjell paqe sot dhe krijon një vizion për të nesërmen.
 19. Homazhi më i lartë për të vdekurit nuk është dhimbja por mirënjohja.
 20. Aq e madhe është kënaqësia për të gjetur një njeri mirënjohës, sa ia vlen të rrezikosh të mos jesh mosmirënjohës.
 21. Duke pasur parasysh sasinë e vuajtjeve dhe padrejtësive të padrejta në botë, unë jam thellësisht mirënjohës, ndonjëherë edhe i hutuar, për sasinë e mjerimit që më është kursyer.
 22. Kur të hani kërcej bambu, mbani mend njeriun që i mbolli.
 23. Shkalla në të cilën unë të dua bën drejtësi në masën e falënderimeve që do të doja të të bëja.
 24. Nuk është se njerëzit e lumtur janë mirënjohës… është se vetëm njerëzit mirënjohës bëhen vërtet të lumtur.
 25. Të jesh mirënjohës të nderon.
 26. Jeto sikur do vdesësh nesër, mëso sikur do të jetosh përgjithmonë.
 27. Fara e parë për bollëk është mirënjohja.
 28. Falënderimi flet mirë për zemrën dhe e bën zemrën tuaj të flasë.
 29. Në jetën e zakonshme vështirë se e kuptojmë se marrim shumë më tepër sesa japim dhe se vetëm me mirënjohje pasurohet jeta.
 30. Ai që jep, nuk duhet të kujtohet përsëri; por ai që merr nuk duhet të harrojë kurrë.
 31. Nuk ka fjalë në botë që afrohen sa mirënjohës jam.
 32. Mirënjohja i kthen dhembjet e kujtesës në gëzim të qetë.
 33. Dashuria jote më ndryshoi jetën, e ndryshoi për mirë. Dashuria jote më bëri shpresë dhe të lumtur. Faleminderit që më dhurove dashurinë tënde dhe që më deshe ashtu siç jam. Te dua dashuria ime.
 34. Për sa kohë që lumi rrjedh, malet hije dhe ka yje në qiell, kujtimi i përfitimit të marrë duhet të qëndrojë në mendjen e njeriut mirënjohës.
 35. Faleminderit, dashuri, sepse që kur u shfaq, e gjithë jeta ime ka ndryshuar. Sepse që në momentin e parë vura re ndjesi të çuditshme brenda meje, njoha fluturat e famshme në stomakun tim.
 36. Njëri u mbetet gjithnjë borxh atyre që japin jetën e tyre për ne.
 37. Edhe nëse nuk e them, zemra ime kujton çdo gjest të çdo lloji, çdo favor dhe çdo buzëqeshje që më bëri të lumtur jetën. Falë të gjithë juve që e bëni jetën time më të mirë, unë do të jem përjetësisht mirënjohës.
 38. Edhe pse ndonjëherë mund të mos duket si kjo, ju jeni gjithçka për mua. Kjo është arsyeja pse vendosa ta ndaj jetën time me ju.
 39. Unë e di që ju jeni në të mirën dhe në të keqen. Nuk ka shumë njerëz si ju. Ju jeni unik!
 40. Për një moment ndjeva se e gjithë bota po vinte mbi mua dhe ti erdhe të më shpëtosh, faleminderit dashuria ime për të qenë gjithmonë në momentet kur kam më shumë nevojë për ty.
 41. Në zemrën time mund të ketë vetëm mirënjohje ndaj teje sepse ti je si një familje për mua. Miq dhe vëllezër që më shoqërojnë në rrugën që zgjodha për jetën time.
 42. Mirënjohja nuk është vetëm më e madhja e virtyteve. Relatedshtë e lidhur me të gjithë të tjerët.
 43. Falënderoni flakën për dritën e saj, por mos harroni këmbën e llambës që e mbështet atë me durim.
 44. Nëse e vetmja lutje që keni thënë ndonjëherë në tërë jetën tuaj do të ishte 'faleminderit', kjo do të ishte e mjaftueshme.
 45. Shqetësimet mbarojnë kur fillon mirënjohja.

Cfare mendoni ju Faleminderit shumë për leximin e këtij artikulli!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Federico Siulok Gastelum dijo

  Unë mendoj se ato janë shumë të mira, të qarta dhe precize, unë do të vazhdoj dhe lexoj në vijim me interes, faleminderit, falënderoj, falënderoj

 2.   Anthony dijo

  Nëse të gjithë njerëzit tregojnë dhe shprehin mirënjohje, mbase ky univers do të ishte ndryshe.