47 fraza për njerëz të rremë dhe hipokritë

person hipokrit

Ne jetojmë në një shoqëri me shumë larmi njerëzish dhe fatkeqësisht ju do të takoni njerëz në jetë që janë të rremë dhe hipokritë me ju. Njerëzit të cilët nuk do të mendojnë të mos jenë të sinqertë me ju për përfitimet e tyre. Njerëz egoistë që mendojnë vetëm për veten e tyre dhe të cilëve nuk u intereson të ju lëndojnë ...

Këta lloj njerëzish janë njerëz toksikë dhe nëse i zbuloni gjëja më e mirë është të dini se çfarë t'i përgjigjeni atyre dhe t'i hiqni nga jeta juaj, ata nuk e meritojnë vëmendjen tuaj, kohën tuaj ose energjinë tuaj! Njerëzit e rremë dhe hipokritë shpesh janë ziliqarë dhe besnikë. Në jetën tuaj nuk do të jeni në gjendje t'i shmangni këta njerëz, por do të jeni në gjendje t'i zbuloni dhe të mos prekeni nga sjellja e tyre.

Fraza për njerëz të rremë dhe hipokritë

Tjetra do t'ju ofrojmë një seri frazash në mënyrë që të identifikoni këta njerëz dhe të dini si të merreni me ta. Ju mund të përdorni këto fraza në mënyrë që kushdo në këtë mënyrë të marrë aluzion dhe të dijë që ju jeni më të zgjuar dhe më të fortë emocionalisht se ata.

person i rremë

Ato janë fraza që janë thënë tashmë nga njerëz të famshëm në shoqëri dhe që mund t’i përdorni sa herë që është e nevojshme.

 1. Qeshni, më urreni, flisni keq për mua ... Në fund të fundit, e di që ju urreni të më shihni të lumtur. -Anonim
 2. Nëse doni të dëboni një person të rremë nga jeta juaj, qëndroni në këtë këshillë: bëni pikërisht të kundërtën e asaj që ai pret nga ju. -Marta Gargoles
 3. Gjuha është si një thikë e mprehtë, ajo vret pa nxjerrë gjak. -Buda
 4. Gjithmonë flini me njërin sy të hapur. Asnjëherë mos merrni asgjë të mirëqenë. Miqtë tuaj më të mirë mund të jenë armiqtë tuaj. -Sara Shepard
 5. Ç'kuptim ka të jesh i bukur nga jashtë kur je kaq i shëmtuar nga brenda? -Jess C. Scott
 6. Unë preferoj të rrethohem me njerëz që zbulojnë papërsosmërinë e tyre, sesa me njerëz që mashtrojnë përsosmërinë e tyre. -Charles F. Glassman
 7. Njeriu duhet të ekzaminojë veten shumë kohë përpara se të mendojë të dënojë të tjerët. -Molière
 8. Mos kritikoni atë që nuk keni pasur për të jetuar apo ndjerë. -Anonim
 9. Ai person me të njëjtën gojë që të thotë "Të dua", më tha "me ty përgjithmonë" ... -Anonim
 10. Nëse nuk mund të jetoni pa u trajtuar mirë me mua, duhet të mësoni të jetoni larg meje. -Frida Kahlo
 11. Kush ju lëndon ju bën të fortë, kush ju kritikon ju bën të rëndësishëm, kush ju ka zili ju bën të vlefshëm dhe kush ju refuzon ju bën një nder! -Anonim
 12. Unë i dua njerëzit e rremë për sa kohë që janë manekinë. -Pushpa Bretkosa
 13. Unë preferoj të rrethohem me njerëz që zbulojnë papërsosmërinë e tyre, sesa me njerëz që mashtrojnë përsosmërinë e tyre. -Charles F. Glassman person hipokrit
 14. Një nga pendimet më të mëdha në jetë është të jesh ajo që të tjerët do të dëshironin të ishe, në vend që të jesh vetvetja. -Shannon L. Alder
 15. Jeta është shumë e shkurtër për të ngrënë gjalpë të rremë ose për t'u marrë me njerëz të rremë. -Karen Salmansohn
 16. Ujqërit e vetëm që duhet të kemi frikë janë ata që veshin lëkurën e njeriut. -George RR Martin
 17. Lumturia dhe kënaqësia i shmangen gjithmonë hipokritit. -Sam Veda
 18. Njerëzit mbajnë një maskë të rreme për tu dukur tërheqëse, ki kujdes. -Muhamed Saqib
 19. Mësova të identifikoj dashurinë e rreme të të vërtetëve nga frytet e tyre, përulësia dhe sa ishin të lirë nga dëshirat e kësaj bote. -Santosh Avvannavar
 20. Sa më shumë kohë të kalojmë të ndërlidhur përmes një morie pajisjesh, aq më pak kohë kemi për të zhvilluar miqësi të vërteta në botën reale. -Alex Morritt
 21. Njeriu duhet të ekzaminojë veten shumë kohë përpara se të mendojë të dënojë të tjerët. -Molière
 22. Shpresoj se nuk keni bërë një jetë të dyfishtë, duke pretenduar se jeni të lig dhe të mirë gjatë gjithë kohës. Kjo do të ishte hipokrizi. -Oscar Wilde
 23. Mënyra më e mirë për të jetuar me nder në këtë botë është të jemi ajo që dukemi. -Sokrati
 24. Pothuajse të gjithë ne kërkojmë paqe dhe liri; Por pak prej nesh kanë entuziazëm të kenë mendime, ndjenja dhe veprime që çojnë në paqe dhe lumturi. -Aldous Huxley
 25. Ju duhet të jeni mirë në mbrojtje nga uji i heshtur, një qen i heshtur dhe një armik i heshtur. -Proverb hebre
 26. E pavërteta është aq afër së vërtetës, sa njeriu i matur nuk duhet ta vendosë veten në tokë të rrëshqitshme. -Ciceroni
 27. Disa njerëz janë kaq të rremë sa nuk janë më të vetëdijshëm se mendojnë krejtësisht të kundërtën e asaj që thonë ata. -Marcel Aymé
 28. Në përgjithësi një burrë ka dy arsye për të bërë diçka. Një që tingëllon mirë dhe një që është gjëja e vërtetë. -J. Pierpoint morgan maskë personi hipokrit
 29. Ashtu si ujku që qan, nëse vazhdoni të kërkoni dhembshurinë si një justifikim për veprimet tuaja, një ditë do të ngeleni vetëm kur vërtet keni nevojë për ndihmë. -Kris Jami
 30. Mos u shqetëso, edhe unë di të harroj. -Anonim
 31. Të mungoj? Më kërko, më do? Më pushto, u largove? …… Mos u kthe. -Anonim
 32. Disa njerëz bëjnë shaka për t’ju ​​thënë të vërtetën, ndërsa të tjerët janë seriozë kur ju gënjejnë. -Anonim
 33. Ata kërkojnë sinqeritet nga ju por ofendohen nëse u tregoni të vërtetën. Atëherë çfarë të bëj: A ju ofendoj nga sinqeriteti apo ju gënjej për mirësjellje? -Anonim
 34. Ka njerëz që na kanë si Google, ata na kërkojnë vetëm kur u duhet diçka. -Anonim
 35. "Beso tek unë" janë fjalë të rëndësishme, të folura nga shumë, por të plotësuara nga pak. -Anonim
 36. Nuk është një budalla që thotë "Të dua" në takimin e parë, por ai që e beson atë. -Anonim
 37. Gjyko mua si të duash, gjithsej, mendimi është i yti, por realiteti është imi. -Anonim
 38. E vërteta dhemb, por gënjeshtra vret. -Anonim
 39. Hipokritët ushqehen me thashetheme, shkatërrojnë veten me zili dhe vdesin pa miq. -Anonim
 40. Shumë njerëz nuk ju dëgjojnë, ata vetëm presin me durim për radhën e tyre për të folur. -Anonim
 41. Unë ju trajtoj pa inate ... por me kujtesë. -Anonim
 42. E keqja për mendjet e mbyllura si ju është se ata gjithmonë kanë gojën hapur. -Anonim
 43. Falja u pranua, besimi u tërhoq ... -Anonim
 44. Unë nuk e urrej askënd, ajo që ndodh është që ekzistenca e njerëzve të caktuar në botë si ju më shqetëson ... -Anonim
 45. Mos i beso asnjë fjale, asnjë buzëqeshjeje, asnjë puthjeje, çdo përqafimi. Njerëzit dinë të shtiren shumë mirë. -Anonim
 46. Të jesh i pari në jetën e dikujt mund të jetë i përsosur; ndonjëherë të jesh i fundit ... është një sukses. -Anonim
 47. Ai flet keq për mua… Totali, as më shkon mua, as më vjen mua. Ju as nuk më vishni e as nuk më mbështesni. -Anonim

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Eduard Silva C. dijo

  Fraza të shkëlqyera, ato janë e vërteta e qartë.Ne jetojmë në një botë plot hipokrizi, por ka akoma njerëz që duan më të mirën për njerëzit përreth nesh.