35 Fraza krenarie dhe paragjykimi që do të trazojnë zemrën tuaj

krenaria dhe paragjykimi dashuri

Ka filma që harrohen kur kalon një kohë pasi i kam parë, por këtë film nuk e di prej tyre. Nëse jeni me fat sa të jeni në gjendje të shihni Krenarinë dhe Paragjykimin, do ta kuptoni se do të qëndrojë përgjithmonë në zemrën tuaj. Oneshtë një nga ata filma që do të trazojnë shpirtin tuaj dhe nuk do t'ju lënë indiferentë. Y E njëjta gjë ndodh me romanin, që nga momenti kur filloni ta lexoni, nuk mund të ndaleni derisa të mbarojë dhe kur ta mbaroni, do të vie keq për të!

Shtë një film romantik ku ka humor, dramë dhe që pa e kuptuar ju filloni të ndani të njëjtat emocione si protagonistët falë rolit madhështor që ata luajnë në film.

Fraza krenarie dhe paragjykimi

Për të gjitha sa më sipër, ne duam të ndajmë me ju disa nga frazat që thuhen në film sepse përveç ndjenjës, ato do t'ju bëjnë të mendoni dhe dëshironi ta shihni këtë film sa më shpejt të jetë e mundur.

 1. Të dorëzohesh pa bindje nuk është një kompliment për të kuptuar tjetrin.
 2. Unë mund ta kisha falur lehtë krenarinë e saj, nëse nuk do të kishte qenë për ngatërrimin e saj me timen.
 3. Unë jam krijesa më e lumtur në botë. Ndoshta njerëzit e tjerë e kanë thënë më parë, por askush me një arsye kaq të mirë. Jam edhe më e lumtur se Jane, ajo buzëqesh, unë qesh.
 4. Dashuritë dhe dëshirat e mia nuk kanë ndryshuar, por një fjalë nga ai do të më heshtë përgjithmonë.
 5. Unë do t'i kisha dhënë botës sepse kisha guximin të them të vërtetën, të jetoja të vërtetën. filmi krenaria dhe paragjykimi
 6. Sa më shumë që njoh botën, aq më shumë nuk e pëlqej atë dhe koha konfirmon besimin tim në mospërputhjen e karakterit njerëzor dhe sesa i vogli mund të besojë në shfaqjet e mirësisë ose inteligjencës.
 7. Vaniteti dhe krenaria janë gjëra të ndryshme, megjithëse shpesh përdoren sinonimisht. Krenaria lidhet me mendimin që kemi për veten; kotësi, me atë që do të donim që të tjerët të mendonin për ne.
 8. Unë kam qenë egoist gjithë jetën time, në praktikë, por jo në teori.
 9. Unë nuk pretendoj të jem aq i sinqertë me ju, sa jeni me mua, zonjë. Ju mund të më bëni pyetje që unë mund të zgjedh të mos u përgjigjem.
 10. Janë të paktë ne që kemi guximin e duhur për tu dashuruar plotësisht nëse pjesa tjetër nuk na inkurajon.
 11. Fuqia për të bërë gjithçka shpejt vlerësohet gjithmonë shumë dhe papërsosmëria me të cilën bëhet është lënë pas dore.
 12. Shtë më mirë të dini sa më pak të jetë e mundur për të metat e personit me të cilin do të kaloni jetën tuaj. krenaria dhe paragjykimi i grave
 13. Lumturia në një martesë është plotësisht çështje fati.
 14. Marrëzia dhe marrëzitë, tekat dhe mospërputhjet më argëtojnë, ato më përkasin mua, dhe unë qesh me ta sa herë që mundem.
 15. Isshtë njohur si e vërtetë absolute ajo që pohon se një njeri i vetëm me një pasuri të madhe një ditë duhet të ndiejë nevojën për t'u martuar.
 16. Ju më keni magjepsur trupin dhe shpirtin.
 17. Dhe kjo është e gjitha përgjigjja për të cilën kam nderin të shpresoj? Ndoshta mund të dëshiroja të informohesha sepse me kaq pak prova mirësjelljeje më refuzojnë ashtu.
 18. Jo Lizzy, më lejo edhe një herë në jetën time se sa kisha faj. Nuk kam frikë se do të dominohem nga kjo përshtypje. Do të kalojë së shpejti.
 19. Mos mendoni se unë jam një grua me klas që po ju bezdis, por një krijesë racionale që thotë të vërtetën nga zemra e saj.
 20. Marrëzia dhe marrëzitë, tekat dhe mospërputhjet më argëtojnë, ato më përkasin mua, dhe unë qesh me ta sa herë që mundem.
 21. Fuqia për të bërë gjithçka shpejt vlerësohet gjithmonë nga poseduesi, dhe zakonisht pa ndonjë vëmendje për papërsosmërinë e ekzekutimit.
 22. Unë kam qenë duke medituar për kënaqësinë e madhe që një palë sy të shkëlqyeshëm në fytyrën e një gruaje të bukur mund t'ju sjellin.
 23. Ka pak njerëz që dua vërtet, dhe madje edhe më pak sesa mendoj mirë. Sa më shumë që shoh këtë botë, aq më i pakënaqur jam me të. Çdo ditë konfirmon besimin tim në mospërputhjen e njeriut dhe varësinë e vogël që mund të ketë nga shfaqja e meritës ose kuptimit.
 24. Siç e kuptova, kishte kundërshtime të forta kundër zonjës.
 25. Sinqeriteti i shtirur është mjaft i zakonshëm, e gjen kudo. Por të jesh i sinqertë pa qenë mendjemadh, të marrësh të mirën nga të gjithë, t'i bësh edhe më të mirë dhe të mos thuash asgjë nga e keqja, të përket vetëm ty. filmi krenaria dhe paragjykimi
 26. Këto janë fatkeqësi të mëdha. Por gruaja e Z. Darcy do të duhet të numërojë burime të jashtëzakonshme gëzimesh, në mënyrë që ajo përgjithësisht të mos ketë asnjë arsye për t'u ankuar.
 27. Unë e dua atë, në fakt, ai nuk ka asnjë krenari të papërshtatshme. Ai është krejt i sjellshëm. Ju nuk e dini se çfarë është ai në të vërtetë, prandaj lutuni që të mos dëmtojë të flisni për të në terma të tillë.
 28. Mund të jetë që poezia është ushqimi i një dashurie të fortë dhe të shëndetshme. Ushqeni atë që tashmë është e fortë. Por nëse është më shumë një prirje e lehtë, mjaft e dobët, jam i bindur që një sonet mund ta shuaj atë plotësisht.
 29. Ju nuk mund të më kishit bërë ofertën e dorës tuaj, në një mënyrë që të më tundonit ta pranoja.
 30. Unë nuk do të them lamtumirë për ju, zonjusha Bennet. As nuk do t'ia dërgoj të ëmës sime. Ai nuk i meriton vëmendje të tilla. Unë jam vërtet e pakënaqur.
 31. Ju më mësuat një mësim, vështirë në fillim sigurisht, por më i favorshëm. Falë jush, unë mësova të jem i përulur.
 32. Këto janë fjalët e një zotëriu? Që në momentin e parë që ju takova, mendjemadhësia dhe arroganca juaj, dhe përçmimi juaj egoist për ndjenjat e të tjerëve, më ka bërë të kuptoj se do të ishit burri i fundit në botë që do martohesha.
 33. Nëse do të kishte mësuar ndonjëherë, do të kishte qenë shumë e aftë. Ashtu si Anne, nëse shëndeti i saj e kishte lejuar atë të aplikonte. Besoj se do të kishte performuar mrekullisht.
 34. Vaniteti dhe krenaria janë gjëra të ndryshme, megjithëse shpesh përdoren sinonimisht. Një person mund të jetë krenar pa qenë i kotë. Krenaria ka të bëjë më shumë me mendimin tonë për veten tonë, ndërsa kotësia me atë që të tjerët mendojnë për ne.
 35. Ne nuk vuajmë rastësisht. Jo shpesh ndërhyrja e miqve bind një djalë të ri me fat të pavarur të mos mendojë më për vajzën me të cilën ishte dashuruar kaq intensivisht disa ditë më parë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.