45 fraza nga "Sekreti" nga Rhonda Byrne

imazhi i pullës

"Sekreti" (Sekreti) është bërë libri referues për miliona njerëz për reflektimet që ka brenda. Për këta njerëz ky libër do të thotë zbulimi i shpirtit të tyre, i brendësisë së tyre ... do të thotë realizim, pasi ta kenë lexuar, për atë që ata me të vërtetë duan dhe nuk duan që në jetën e tyre të jenë të lumtur.

Ky libër doli jo më pak se 2006, por kjo nuk do të thotë se është ende libri më i mirë për shumë njerëz. Pavarësisht se sa zgjat, është një libër që lë një përshtypje të thellë në zemrat e të gjithë njerëzve që e lexojnë. Libri ju mëson të përqendroheni në gjërat pozitive në jetë në mënyrë që t'i tërheqni ato ... nëse e mendoni, besoni.

Fraza nga "Sekreti"

Nëse nuk e keni lexuar librin, këto fraza do t'ju ndihmojnë të merrni një ide se çfarë ka brenda tij, dhe nëse e keni lexuar tashmë, atëherë do t'ju pëlqente të mbani mend disa nga ato fraza, sepse ndoshta ato janë ato që të shënoi ty dhe ti Ata e bënë botën të shihte ndryshe. Mos i humbisni ato dhe nëse ju pëlqejnë shumë frazat që do të lexoni, shkruajini në mënyrë që të mos i harroni!

imazhi sekret

 1. Nuk ka diçka të tillë si një situatë e pashpresë. Çdo rrethanë në jetën tuaj mund të ndryshojë.
 2. Kur vizualizoni, materializoheni.
 3. Jeta juaj është në duart tuaja. Pavarësisht se ku jeni tani, pa marrë parasysh se çfarë ka ndodhur në jetën tuaj, ju mund të filloni të zgjidhni me vetëdije mendimet tuaja dhe mund të ndryshoni jetën tuaj.
 4. Ju bëheni ato për të cilat mendoni më shumë. Por ju gjithashtu tërheqni atë për të cilën mendoni më shumë.
 5. Të gjitha forcat në univers i përgjigjen mendimeve që ju keni vënë në veprim.
 6. Çdo mendim ka një frekuencë. Mendimet dërgojnë energji magnetike.
 7. Mendim = krijim. Nëse këto mendime janë të lidhura me emocione të fuqishme (të mira ose të këqija) që përshpejtojnë krijimin.
 8. Ata që flasin më shumë për sëmundjen kanë sëmundje, Ata që flasin më shumë për prosperitetin e kanë, etj.
 9. Mendimet nuk e shfaqin realitetin menjëherë, gjë që është në rregull, imagjinoni sikur pamë një foto të një elefanti dhe ajo u shfaq menjëherë. sekret
 10. Mendimet tuaja janë fara, dhe ajo që korrni do të varet nga farat që mbillni.
 11. Nëse mendoni për atë që dëshironi dhe sigurohuni që të jetë mendimi juaj dominant, do ta tërheqni atë në jetën tuaj.
 12. Ne nuk kemi nevojë të komplikojmë të gjitha "arsyet" prapa emocioneve tona. Muchshtë shumë më e thjeshtë se kaq. Ekzistojnë dy kategori: ndjenjat e mira dhe ndjenjat e këqija.
 13. Imagjinata juaj është një mjet jashtëzakonisht i fuqishëm.
 14. I gjithë stresi fillon me një mendim negativ.
 15. Fuqia juaj është në mendimet tuaja, jini të vetëdijshëm.
 16. Ju keni aftësinë të zgjidhni atë që dëshironi të përjetoni.
 17. Ajo që mendoni dhe çfarë ndjeni dhe çfarë manifestoni në të vërtetë është GJITHMON e ngjashme ... Pa përjashtim.
 18. Ju mund të ndryshoni emocionin tuaj menjëherë. .. Duke menduar për diçka argëtuese, ose duke kënduar një këngë ose duke kujtuar një përvojë të lumtur.
 19. Jini mirënjohës për të gjitha gjërat. Ndërsa filloni të mendoni për të gjitha gjërat në jetën tuaj për të qenë mirënjohës, do të befasoheni nga mendimet e pafund që ju kthehen për më shumë gjëra për të qenë mirënjohës.
 20. E vërteta është se universi ju ka përgjigjur gjithë jetën tuaj, por ju nuk mund të merrni përgjigje nëse nuk jeni zgjuar.
 21. Nëse ndiheni mirë, kjo është për shkak se jeni duke menduar mendime të mira.
 22. Ju do të tërheqni gjithçka që ju nevojitet - para, njerëz, lidhje. PAGUAN KUJDES për atë që po krijon para jush.
 23. Madhësia nuk është asgjë për universin (bollëk i pakufizuar, nëse kjo është ajo që ju dëshironi). Ne bëjmë rregullat për madhësinë dhe kohën.
 24. Shumica e njerëzve ofrojnë shumicën e mendimeve të tyre në përgjigje të asaj që ata po vëzhgojnë (faturat në postë, vonesa, fat i keq, etj.).
 25. Cilat janë gjërat për të cilat ju jeni mirënjohës? Ndjeni mirënjohjen… përqendrohuni në atë që keni tani për të cilën ndiheni mirënjohës.
 26. Mendimet tuaja janë mjetet tuaja më të mira për t'ju ndihmuar të krijoni jetën tuaj.
 27. E qeshura tërheq lumturinë, çliron negativitetin dhe prodhon shërime të mrekullueshme.
 28. Të besosh përfshin të veprosh, të flasësh dhe të mendosh sikur ke marrë tashmë atë që ke kërkuar.
 29. Kur përqendroheni në diçka me pasion, ajo diçka shfaqet edhe më shpejt. mbuloni sekretin
 30. Nëse ia jepni universit, do të habiteni dhe do të habiteni nga ajo që dorëzohet. Këtu ndodhin magjia dhe mrekullitë.
 31. Për të tërhequr gjërat që duam duhet të transmetojmë dashuri dhe ato gjëra do të shfaqen menjëherë.
 32. Kur dëshironi të ndryshoni rrethanat tuaja, së pari duhet të ndryshoni mendimet tuaja.
 33. Ju jeni energji dhe energjia nuk mund të krijohet ose shkatërrohet. Energjia thjesht ndryshon formën.
 34. E vetmja arsye që njerëzit nuk kanë atë që duan është sepse ata mendojnë më shumë për atë që nuk duan sesa atë që duan.
 35. Sëmundja nuk mund të ekzistojë në një trup që ka mendime harmonike.
 36. Trajtojeni veten me dashuri dhe respekt dhe do të tërheqni njerëz që ju tregojnë dashuri dhe respekt.
 37. Në vend që të përqendroheni në problemet e botës, jepni vëmendjen dhe energjinë tuaj për besim, dashuri, bollëk, arsim dhe paqe.
 38. Pyesni një herë, besoni se keni marrë dhe gjithçka që duhet të bëni për të marrë është të ndiheni mirë.
 39. Mbyllni sytë dhe vizualizoni duke pasur atë që tashmë dëshironit dhe ndjejeni ndjenjën që tashmë e keni.
 40. "Çeqet arrijnë rregullisht në postë" ... ose ndryshoni deklaratën tuaj bankare në bilancin që dëshironi të shihni atje ... dhe merrni ndjenjën se tashmë e keni atë.
 41. Shikoni për ndjenjën e brendshme të gëzimit dhe paqes dhe pastaj të gjitha gjërat shfaqen jashtë.
 42. Ju jeni ai që e quani ligjin e tërheqjes për veprim dhe e bëni atë përmes mendimeve tuaja.
 43. Kur dëshironi të tërheqni diçka në jetën tuaj, sigurohuni që veprimet tuaja të mos kundërshtojnë dëshirat tuaja. Mendoni për ato që keni kërkuar dhe sigurohuni që veprimet tuaja të pasqyrojnë atë që shpresoni të merrni. Bëj sikur po e kupton. Bëni pikërisht atë që do të bënit nëse do ta merrnit sot.
 44. Mbyllni sytë dhe vizualizoni duke pasur atë që dëshironi dhe ndjejeni ndjenjën që tashmë e keni.
 45. Ju nuk jeni këtu për të provuar ta bëni botën ashtu si dëshironi të jetë. Ju jeni këtu për të krijuar botën përreth jush që keni zgjedhur.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.