55 fraza të dashuruarish që tregojnë dashurinë e ndaluar

të dashuruarit duke u puthur

Jo të gjithë kanë dashnorë por ndonjëherë ka histori dashurie që fillojnë me një aventurë romantike të fshehur nga sytë e botës. domethënë fillon me të dashuruarit. Të dashuruar janë gjithashtu ata njerëz që kanë një marrëdhënie seksuale ose romantike me një person tjetër që ka një partner dhe madje një familje, domethënë po tregohen të pabesë.

Normalisht njerëzit që kanë dashnorë kanë sekrete, ata e shohin njëri-tjetrin fshehurazi, ndiejnë një dashuri të ndaluar dhe mund të jenë burra dhe gra. Gjithçka mund të fillojë si një gabim ose si një lojë, por çfarë pak nga pak bëhet më serioze për ata që po e përjetojnë atë në mishin e tyre.

të dashuruar në dashurinë e ndaluar

Këtu do t'ju tregojmë disa fraza të mrekullueshme që vetëm njerëzit që kanë ose kanë pasur dashnorë do t'i kuptojnë. Sepse ndonjëherë është e lehtë të futesh në këtë spirale dashurie të ndaluar, por Dalja nga kjo aventurë mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë.

Artikulli i lidhur:
Fraza Pablo Neruda që do ju bëjnë të besoni në dashuri

Fraza të dashuruarish që nuk do ju lënë indiferentë

 1. Ne ishim të mërzitur në parajsë, kështu që zbritëm në ferr për të luajtur.
 2. Dashuria mban dy vështirësi më të mëdha të shenjës së kundërt: të duash ata që nuk na duan dhe të dashurohesh nga ata që nuk mund të duan.
 3. Të dashuruarit janë një luks, jo një domosdoshmëri.
 4. Dashnori i vërtetë nuk shqetësohet për distancën, sepse zemra dhe shpirti kalojnë çdo distancë.
 5. Për dashurinë e një trëndafili, kopshtari është një shërbëtor i njëmijë ferrave.
 6. Dashuria mes të dashuruarve është e vështirë të gjesh, por edhe më e vështirë të fshihet.
 7. Një ëndërr që ëndërroni vetëm është vetëm një ëndërr. Një ëndërr e ëndërruar e dashnorit tuaj është realiteti.
 8. Dashnorët e vërtetë preferojnë të kalojnë një jetë së bashku sesa të jetojnë një përjetësi larg.
 9. Dashuria e vërtetë e një dashnori është si një gjilpërë në një kashtë; jeni me fat ta gjeni një herë, por nuk do ta gjeni më kurrë.
 10. Kur të kuptoni se dëshironi të kaloni pjesën tjetër të jetës tuaj me të dashurin tuaj, dëshironi që pjesa tjetër e jetës tuaj të fillojë sa më shpejt të jetë e mundur.
 11. Njeriu që duhet të lypë për dashurinë është më i mjeri nga të gjithë lypësit.
 12. Edhe pse ne e duam fshehurazi njëri-tjetrin, unë e di që është një dashuri e vërtetë, sepse kur jam me ju gjithçka tjetër pushon së ekzistuari.
 13. Shpresoj të ndihesh njësoj si unë, në mënyrë që të mund të më shpjegosh nëse kjo është dashuri. të dashuruar në treshe dhe poliamore
 14. Gjithmonë e dija që ishe një dashuri e ndaluar, por në ato pak herë që të kisha pranë isha plotësisht e lumtur.
 15. Të dashurosh nuk është asgjë. Të jesh i dashur është diçka. Të duash dhe të dashurohesh nga i dashuri yt është gjithçka.
 16. Dashuria për një dashnor është e verbër, mund t'ju çmendë, por gjithashtu mund t'ju lartësojë në majën e qiellit.
 17. Dashnorët e vërtetë nuk i tregojnë njëri-tjetrit se e duan njëri-tjetrin, ata e dinë atë.
 18. Vetëm ju dhe unë e dimë se çfarë ka ndodhur, dhe çfarë vazhdon të ndodhë.
 19. Dashuria e ndaluar është ilaçi më i vlerësuar dhe më i rrezikshëm që ekziston.
 20. Ju jeni gjithçka që prisja ... dhe që unë ende jam duke pritur.
 21. Ne jemi të pamundur, por ja ku jemi, duke qenë të pamundur së bashku dhe duke lënë atë që është e mundur për një ditë tjetër.
 22. Pse dashuritë e ndaluara janë më intensive sesa ato të lejuara ...
 23. Kuptoni që nëse ju kërkoj kjo është sepse kujdesem për ju. Dhe nëse largohem, kjo është për shkak se nuk më lini asnjë mundësi tjetër ...
 24. Një aventurë është më argëtuese nëse mban erë rreziku.
 25. Sekreti është të gjesh një person që di të jetë pa ty, por preferon të jetë me ty.
 26. Dashuria jonë është si shiu që bie në heshtje (në heshtje), por përmbyt lumin.
 27. Ne të gjithë duam atë që nuk mund të bëhet, ne jemi tifozë të asaj që është e ndaluar.
 28. Ne ishim ajo që nuk llogaritet, as pranohet, por që nuk harrohet kurrë.
 29. Askush nuk na përket neve. Prandaj, ju duhet të shijoni kur mundeni, dhe të mësoni të lësh kur të duhet.
 30. Fjala "e ndaluar" do të thotë: fshehurazi dhe në fshehtësi është më e mirë.
 31. Dreamndrra ime e vërtetë do të fillojë ditën kur të shoh të zgjohesh pranë meje.
 32. Zemra jote thotë PO, koka jote thotë JO, dhe ti thua NUK E DI.
 33. Ka raste kur dashuria më e fortë fshihet pas heshtjes më të thellë.
 34. Dashuria ndaj një dashnori është si ajo që keni ndaj fëmijës që prindërit tuaj nuk e pëlqyen; E dinit që ishte e vështirë por nuk mund ta kontrollonit
 35. Një dashnor mund të jetë i shkurtër, por ju e mbani mend gjatë gjithë jetës.
 36. Të gjithë dashamirëve të flakur duhet t'u jepet një shans i dytë, por me dikë tjetër.
 37. Në dashnorin tuaj asgjë nuk është më e bukur sesa kur ai është i veshur me dritën e hënës dhe puthjet tuaja.
 38. Eja me mua dhe fshihemi bashkë, heqim të gjitha fjalët, mbetemi lakuriq, vetëm ti dhe unë ..., me tekat tona.
 39. Nuk është faji im që ju pëlqen, është faji juaj që keni gjithçka që unë dua.
 40. Unë bëj dolli për atë që di unë dhe ti, dhe të tjerët as nuk e imagjinojnë.
 41. Vetëm ne e dimë që kur jemi bashkë, bota paralizohet ...
 42. Përpara njerëzve mos më shiko, mos psherëtim, mos më lëpir, edhe nëse më do.
 43. Sa turp të kesh thjesht të pretendosh miqësi, kur ajo që ndodh është që unë vërtet të dua.
 44. Të humbasësh nuk do të thotë të jesh bosh, por të jesh plot me dikë që është i pranishëm pavarësisht mungesës. të dashuruar që fshihen
 45. Sekreti im i ruajtur më mirë je ti.
 46. Sa afer te dua dhe sa larg je ...
 47. Buzët e mia e mohojnë por sytë e mi më japin.
 48. Kur keni një dashnor të mirë, e dini që mund të mos shkoni në parajsë, por me të jeni diçka më afër.
 49. Kur ke një të dashur, jo vetëm të pëlqen të të duan, por edhe të të thonë se të duan.
 50. Kur jeni në një marrëdhënie të keqe, një i dashur mund të jetë gjëja më e parezistueshme në botë.
 51. Dashamirët nuk kanë nevojë të japin dhe të marrin. Sapo të japin, ata nuk duhet të presin që të marrin asgjë.
 52. I dashuri juaj mund të mbajë dorën tuaj për momente, por ai gjithashtu mund të mbajë zemrën tuaj përgjithmonë.
 53. Më mirë të kesh dashur dhe humbur sesa të mos kesh dashur fare.
 54. Dashuria ndaj një dashnori nuk ka të bëjë me atë se si fal, por se si harron, jo si sheh, por si ndihesh, jo si dëgjon, por si kupton dhe jo si lëshon, por si vazhdon me tjetrin personi
 55. Dashuria është reciproke, nuk mund të ndihet nga vetëm një person. Ndonjëherë keni nevojë për partnerin tuaj për ta ndjerë atë, ndonjëherë keni nevojë për një të dashur.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.