49 fraza egocentrike që do t'ju bëjnë të mendoni

person egocentrik

Kur flasim për vetë-përqendrim, po flasim për njerëz që mendojnë se janë më të lartë se të tjerët, ata besojnë se mendimet dhe interesat e tyre janë më të rëndësishme se ato të njerëzve të tjerë. Një person egocentrik mendon se universi rrotullohet rreth tyre, se ata janë më të mirë se të tjerët ...

Nëse jeni duke kërkuar fraza që përshkruajnë atë që mendon një egocentrik ose dëshironi t’i zbuloni që të paktën të kuptoni më mirë mendjen e një personi egocentrik, atëherë vazhdoni të lexoni sepse keni frikë të ju pëlqen ajo që do t'ju tregojmë.

Fraza egocentrike

Nëse jeni një person egocentrik, mbase këto fraza janë të njohura për ju sepse janë mendime që zakonisht i keni ... Ose nëse njihni dikë që është tepër egocentrik, atëherë do ta kuptoni më mirë mendjen e tyre. Por ne gjithashtu do të fusim fraza të tjera që kanë të bëjnë me kuptimin e egocentricitetit.

 1. Ka vetëm 2 lloje njerëzish: ata që duan dhe ata që nuk më njohin.
 2. Unë jam një luks, por mendoj se ia vlen.
 3. Nuk plakem, shkoj e vjela.
 4. Mos harroni të dashuroheni më parë me veten tuaj.
 5. Nuk më intereson se çfarë mendon për mua, përveç nëse mendon se jam e ftohtë. Pra, ju jeni korrekt.
 6. Nuk kam frikë se mos humbas shokë si Juda ... ata varen vetë!
 7. Disa duan talentin, të tjerët ne kujdesemi që ta realizojmë!
 8. Kur shoh madhështinë time, pyes veten nëse Zoti la diçka për të tjerët. person egocentrik
 9. Nuk është për të treguar, por në të vërtetë unë jam një modë për përsosmëri.
 10. Unë nuk jam i çuditshëm, unë jam botim i kufizuar.
 11. Kompleksi im i epërsisë është më i mirë se i juaji
 12. Unë e dua veten time aq shumë sa që nuk ka vend në mua për një person tjetër.
 13. Sot më pëlqente më shumë se dje ... por më pak se nesër.
 14. E rëndësishme nuk është të fitosh por ta bësh tjetrin të humbasë.
 15. Të gjitha gjallesat janë të gjalla për shkak të egoizmit.
 16. Egocentrizmi është njohja se të gjitha gjallesat e shohin botën vetëm nga një perspektivë.
 17. Njerëzit e përqendruar tek vetja nuk shkatërrojnë vetëm marrëdhëniet, ata shkatërrojnë edhe veten e tyre.
 18. E vetmja gjë e mirë për të qenë egoist është që ju të kujdeseni më shumë për veten, megjithëse vjen një pikë ku të tjerët harrojnë të kujdesen për ju.
 19. Egocentrik nuk është dikush që nuk kujdeset për të tjerët, ai është dikush që nuk mendon drejtpërdrejt për të tjerët.
 20. Kur një person thotë fjalën "Unë" më shumë se 5 herë në më pak se një minutë, ata kanë një shans të mirë për të qenë një egocentrik i madh.
 21. Jo vetëm që është egocentrik që nuk kujdeset për të tjerët, por edhe ai që kujdeset që të tjerët të përfitojnë prej tyre.
 22. Kur të shihni një egocentrik, vraponi sikur të keni parë një luan që del nga një kafaz.
 23. Të gjithë njerëzit e papjekur kanë një shkallë të caktuar të përqendrimit në vetvete dhe një person i pjekur, sipas përkufizimit, nuk mund të jetë egoist.
 24. Ndonjëherë një person është aq i përqendruar tek vetja saqë mendon se dhimbja që ai shkakton nuk ka pasoja që do të kthehen kundër tij. person egocentrik
 25. Të jesh egoist është një nga tiparet më të këqija, sepse herët a vonë do të tërhiqesh aq shumë nga njerëzit sa nuk do të kesh kohë të kthehesh.
 26. Një person i verbër dhe i mirë ka më shumë shikim sesa një person i përqendruar tek vetja që nuk kujdeset për të tjerët.
 27. Egocentrik nuk është i njëjtë me egoistin. Egocentriku mund t’i japë gjërat për të përfituar më vonë në kurriz të të tjerëve, egoisti nuk jep asgjë drejtpërdrejt.
 28. Dikush egocentrik lundron vetëm në errësirën e vetmisë së përjetshme.
 29. Unë preferoj një egocentrik sesa një të vrazhdë. Jo të gjithë njerëzit egocentrik lëndojnë, por një person pa moral dhe i vrazhdë mund të shkatërrojë dikë të dobët brenda pak sekondash.
 30. Rrituni egocentrik dhe së shpejti do të gjendeni në një shkretëtirë të pafund.
 31. Egocentriku ka vetëm një mënyrë për të parë botën, në mënyrë që gjithçka t’i ndodhë dhe gjithçka të ketë dobi për të.
 32. Egocentriku zakonisht ankohet kur nuk i kushtojnë vëmendje, pasi kanë kaluar vite pa u kushtuar vëmendje të tjerëve.
 33. Unë preferoj të jetoj me personin më të ndyrë në botë sesa një egocentrik. E para është e ndyrë por ajo e kupton që është e bezdisshme, e dyta mund të jetë e pastër, por ato vetëm mund ta bezdisin.
 34. Kur flisni me një person të përqendruar tek vetja, jini të gatshëm të veproni si një psikolog; 90% të kohës do të flisni për jetën e tij dhe 10% të tjera për problemet e tij.
 35. Megjithëse ka qenë dita më e rëndësishme e jetës tuaj, me një egocentrik do të jetë më e zakonshmja nga të gjitha, sepse ajo që keni për mëngjes atë ditë do të jetë tema kryesore në bisedë.
 36. Egocentriciteti në qark të shkurtër komunikimi ndërpersonal, dobëson kapacitetin sentimental dhe kufizon evolucionin intelektual.
 37. Në art, ashtu si në jetë, kënaqësia është e preferueshme nga përqendrimi te vetja.
 38. E vetmja arsye që një egocentrik do të shkonte në hënë do të ishte të shihte se si do të dukej toka pa të.
 39. Të flasësh me një person që nuk është në dijeni të autokritikës është si të duash të kursesh duke depozituar monedha në një çantë të shqyer. person egocentrik
 40. Ka njerëz kaq të përqendruar te vetja që mendojnë se Zoti ekziston në imazhin dhe ngjashmërinë e tyre.
 41. Pavarësisht se sa vlerësim thonë ata që mbajnë për ju, një person i përqendruar tek vetja kurrë nuk do të dëgjojë me të vërtetë atë që ju thoni.
 42. Egocentrik janë ata njerëz që janë të gatshëm të heqin dorë nga jeta e tyre private, fotot e tyre më intime, të gjitha për një moment të famës.
 43. Një egocentrik gjithmonë do të supozojë se gjithçka që bëni ose thoni është pasojë e veprimeve të tyre.
 44. Vetëm egocentrikët mbyten në dhimbjen që ndiejnë vetë pa e ditur që nuk ka njeri që mund t’i ngushëllojë.
 45. Egocentrizmi dhe fiksimi i njerëzve për të dashur të arrijnë më të lartën, i bën ata të bien në nivelin më të ulët.
 46. Të qenit egocentrik nuk është asgjë më shumë sesa pasojë e mbivlerësimit të kompleksit të inferioritetit. Në një martesë, egocentriku duhet të jetë nusja! Në një funeral, egocentriku duhet të jetë i vdekuri! Gjithçka sillet rreth tij.
 47. Nuk ka askush që vuan më shumë nga egocentriciteti i një personi, sesa i njëjti person kur shikon në pasqyrë në privatësi.
 48. Egocentrizmi i një personi, pasi të jetë zhvilluar mjaftueshëm, pëshpërit në veshin e tij sa herë që mundet: nuk ju duhen, jeni më mirë.
 49. Gjëja më e keqe që ego u bën njerëzve të përqendruar në vetvete është heqja e aftësisë së tyre për të thënë "Më fal".

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.