Konferenca që ndryshoi çipin tim

Sot do t'ju prezantoj me një djalë i cili nga këndvështrimi im është një motivues i vërtetë. Namedshtë emëruar Sergio Fernandez.

E takova kur ai ishte duke pritur një emision në radio të quajtur "Mendimi pozitiv". Ishte një program radio që zgjati rreth 50 minuta dhe merrej me aspekte që lidheshin me zhvillimin tonë personal. Kishte fjalë për libra mbi këtë temë, autorët ishin të ftuar, ... Sot unë do të flas për të dhe do t'ju tregoj pse duhet të ndiqni hapat e tij.

Në këtë blog unë kam folur tashmë në shumë raste për Sergio dhe programin e tij në radio. Unë madje e bëri nje artikull në të cilën ai kërkoi mbështetjen tuaj virtuale në mënyrë që programi i tij në radio të mos tërhiqej, gjë që më në fund ndodhi.

Kur ata hoqën programin e antenës mendova: "Wow, çfarë do të bëjë Sergio tani?" Epo, larg se të ndiqet, ai është kthyer (mbase nuk është larguar kurrë) me seminare që zgjasin 2 ditë dhe mbahen në një hotel.

Për të reklamuar këto seminare, bëj leksione falas prej më shumë se gjysmë ore dhe pastaj postojini këto leksione në Youtube.

Dhe këtu doja të arrija. Në atë moment kur dëgjoni një leksion dhe ndjeni se diçka në mendjen tuaj po ndryshon.

Sergio flet se si të kemi bollëk ekonomik, bollëk në shëndet, ai na mëson se si të jemi shefi i vetvetes, të dimë të përdorim kohën në mënyrë efikase,… por në një mënyrë shumë praktike. Na jep raste praktike që lehtë mund t’i zbatojmë, na mëson të krijojmë zakone, të disiplinohemi ...

Sidoqoftë, unë e deklaroj veten një tifoz të vërtetë të Sergio Fernández dhe tani e tutje do të përpiqem të lexoj të gjithë librat që ai rekomandon, unë do të dëgjoj përsëri dhe përsëri më shumë se 200 video të tij që ai ka në dy kanalet e tij në YouTube . përfundimtare do të vendos të gjitha lidhjet) dhe në këtë blog ju jeni i sigurt për të dëgjuar mua flas shumë për të.

Unë ju lë me konferencën që ka ndryshuar çipin tim:

Më në fund ju lë lidhjet ku mund të gjeni Sergio:

Kanali Youtube i Mendimit Pozitiv

Kanali Youtube i Master i Ndërmarrjes

Blog i Sergio Fernández

Twitter i Sergio Fernández


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.