50 mesazhe të vetë-përmirësimit

përmirësimi i lartë i vetë

Ne të gjithë duam të tejkalojmë vetveten, në fakt Vetë-përmirësimi është i domosdoshëm që njerëzit të përparojnë. Ka raste kur jeta na jep gropa që ndodhin pothuajse pa i vërejtur ne. Ato janë gunga që mund të minimizojnë vullnetin tuaj, por nëse jeni të vetëdijshëm se si vetë-përmirësimi mund t'ju ndihmojë, asgjë nuk do të jetë në gjendje të bëjë me ju.

Ndonjëherë na duhet një motivim i vogël për të arritur këtë përmirësim ose përkujtesa që ju lejojnë të vendosni përsëri rrugën që duhet të ndiqni. Këto fraza ose mesazhe duhet t'ju shoqërojnë në jetën tuaj sepse ato janë të vërteta të thella që fshehin një mesazh të fuqishëm dhe motivues për personin që e lexon atë.

zhvillim personal

Kur të gjeni një frazë të mirë, kjo do t'ju ndihmojë të reflektoni dhe të mbani mend atë që ka vërtet rëndësi në jetë ... edhe kur momentet janë të komplikuara. Nëse mendoni se keni ngecur dhe madje edhe nëse doni të vazhdoni të rriteni, nuk e bëni ... Atëherë kjo ndodh sepse duhet të lexoni këto fjali dhe të jeni në gjendje të shkruani dhe të mbani afër jush ato mesazhe që të bëjnë të ndjesh diçka të veçantë brenda zemrës tënde.

burra me dyshime ekzistenciale
Artikulli i lidhur:
Çfarë të bëj me jetën time

Pse mesazhet e vetë-përmirësimit janë të rëndësishme për ju

Kur ndiheni sikur keni nevojë për ndonjë vrull për të ecur përpara, atëherë duhet t'i keni afër këto mesazhe për të ecur përpara. Mos e humbisni këtë përmbledhje frazash që do t'ju ndihmojnë të vazhdoni të rriteni si person, sepse brendësia juaj nuk do të ndalet kurrë së rrituri nëse vini bast për përmirësimin personal.

zhvillim personal

Nëse ju pëlqen frazat, mos hezitoni t'i ndani ato me ata njerëz që doni ose mendoni se këto lloj frazash do të jenë të mira për ta për të përmirësuar jetën e tyre. Motivimi për të ndryshuar jetën për më mirë mund të fillojë tani. Zbuloni këto mesazhe të shndërruara në fraza dhe pasqyrime të bukura që vijnë nga mendimet e atyre që e dinin se ndjekja e ëndrrave dhe lumturisë ishte hapi më i mirë për përmirësimin personal. Këto mesazhe kanë fuqi të madhe, sepse ato do t'ju japin aftësinë për të arritur qëllimet tuaja dhe për të parë jetën nga një këndvështrim tjetër.

kapërcej fatkeqësinë

Mesazhe të vetë-përmirësimit që ju duhet t'i vlerësoni përgjithmonë

 1. Bie shtatë herë dhe ngrihu tetë (proverb japonez)
 2. Mos e gjykoni veten për të kaluarën tuaj; ju nuk jetoni më në të (Ifeanyi Enoch Onuoba)
 3. Nëse nuk keni paqe, nuk është për shkak se dikush ju ka vjedhur; Kjo është për shkak se ju e le të shkojë Ju nuk mund të kontrolloni gjithmonë atë që ju ndodh, por mund të kontrolloni atë që ndodh brenda jush (John C. Maxwell)
 4. Bëhu ndryshimi që dëshiron të shohësh në botë (Mahatma Gandhi)
 5. Në një psherëtimë do të kuptoni se e gjithë përpjekja e investuar ia vlejti, në një mënyrë apo në një tjetër (Anonim)
 6. Ndryshimi është një ligj i jetës. Kushdo që shikon vetëm nga e kaluara ose e tashmja do të humbasë të ardhmen (John F. Kennedy)
 7. Fati i përzie letrat dhe ne i luajmë ato (Arthur Schopenhauer)
 8. Suksesi konsiston në kalimin nga dështimi në dështimin pa humbur entuziazmin (Winston Churchill)
 9. Nëse dhimbja nuk ju udhëheq drejt përulësisë, ju keni humbur vuajtjet (Katerina Stoykova Klemer)
 10. Njerëzit zgjedhin pakënaqësinë ndaj pasigurisë (Timothy Ferriss)
 11. Ju keni fuqinë për të arritur ëndrrat tuaja (Tae Yun Kim)
 12. Provoni dhe dështoni, por kurrë mos dështoni të provoni (Jared Leto)
 13. Merrni përgjegjësinë për lumturinë tuaj, mos prisni që njerëzit ose gjërat ta sjellin atë tek ju, ose mund të zhgënjeheni (Rodolfo Costa)
 14. Si qenie njerëzore, madhështia jonë nuk qëndron në të qenit në gjendje të ribërë botën, por në të qenit në gjendje të ribërë veten (Mahatma Gandhi)
 15. Nëse doni të bëni një jetë të jashtëzakonshme, zbuloni se çfarë bën personi i zakonshëm dhe mos bëni të njëjtën gjë (Tommy Newberry)
 16. Sa më shumë ta shohim veten si njerëz të gjallë, të suksesshëm dhe të frymëzuar, aq më shumë do të jemi (Kristi Bowman)
 17. Mënyra më e mirë për të parashikuar të ardhmen është krijimi i saj (Peter Drucker)
 18. Ai që ka një arsye për të jetuar mund të përballet me të gjitha mënyrat (Friedrich Nietzsche)
 19. Nëse doni diçka që nuk e keni pasur kurrë, duhet të bëni diçka që nuk e keni bërë kurrë (Anonim)
 20. Vetëm një gjë e bën një ëndërr të pamundur: frika e dështimit (Paulo Coelho)
 21. Vetëm ata që guxojnë të kenë dështime të mëdha përfundojnë duke arritur një sukses të madh (Robert F. Kennedy)
 22. Kur jeta ju ofron një limon, shtrydheni atë dhe bëni limonadë (Clement Stone)
 23. Filloni të bëni atë që është e nevojshme, pastaj atë që është e mundur, dhe papritmas do ta gjeni veten duke bërë të pamundurën (Fernando de Asis)
 24. Përballeni me diellin dhe hijet do të jenë pas jush (fjalë e urtë Mahorí)
 25. Koha jonë është e kufizuar, prandaj mos e humbni duke jetuar jetën e dikujt tjetër (Steve Jobs)
 26. Asgjë në jetë nuk duhet të ketë frikë, vetëm duhet kuptuar. Timeshtë koha të kuptojmë më shumë, të kemi më pak frikë (Marie Curie)
 27. Gjithmonë duhet të përpiqesh të jesh më i miri, por kurrë mos e beso veten më të mirë (Juan Manuel Fangio)
 28. Dallimi midis fitores dhe humbjes shpesh ka të bëjë me lënien e duhanit (Walt Disney)
 29. Kryeni secilin nga veprimet tuaja sikur të ishte i fundit në jetën tuaj (Marco Aurelio)
 30. Të duash një person do të thotë të mësosh këngën në zemrën e tij dhe t'i këndosh atij kur ta ketë harruar atë (Anonim)
 31. Jeta nuk zgjat përgjithmonë. Jetoni Dashuria dhemb. Dashuri Zilia të lëndon. Injoroje. Kujtime të mira, mbaji ato në zemrën tënde (proverb hindu)
 32. Disiplina është shoqja më e mirë e njeriut, sepse e çon atë të kuptojë dëshirat më të thella të zemrës së tij (Nënë Tereza e Kalkutës)
 33. Të tjerët do të harrojnë atë që ke thënë, të tjerët do të harrojnë atë që ke bërë, por ata kurrë nuk do të harrojnë se si i ke bërë të ndihen
 34. Ne nuk mund t’i ndihmojmë të gjithë, por secili individ mund të ndihmojë dikë (Ronald Reagan)
 35. 90% e të gjithë atyre që dështojnë nuk janë mundur në të vërtetë, ata thjesht heqin dorë (Paul J. Meyer)
 36. Në mes të vështirësisë qëndron mundësia (Albert Einstein)
 37. Mos u ul vetëm duke pritur që gjërat të vijnë tek ju. Luftoni për atë që dëshironi, merrni përgjegjësinë për veten tuaj (Michel Tanus)
 38. Pavarësisht se çfarë ju thonë njerëzit, fjalët dhe idetë mund të ndryshojnë botën (Robin Williams)
 39. Nëse është mirë të jetosh, është akoma më mirë të ëndërrosh, dhe më e mira nga të gjitha, të zgjohesh (Antonio Machado)
 40. Jeta nuk u bë për ta kuptuar, por për ta jetuar atë (George Santayana)
 41. Para së gjithash, përgatitja është çelësi i suksesit (Alexander Graham Bell)
 42. Nëse kam parë më shumë se të tjerët, është duke qëndruar mbi supet e gjigantëve (Isaac Newton)
 43. Gjithçka është e vështirë para se të jetë e lehtë (Goethe)
 44. Bota nuk është në rrezik nga njerëzit e këqij, por nga ata që lejojnë të keqen (Albert Einstein)
 45. Synoni për hënën. Nëse dështoni, mund të godisni një yll (W. Clement Stone)
 46. Kërkoni shumë nga vetja dhe prisni pak nga të tjerët. Në këtë mënyrë ju do t'i kurseni vetes telashet (Konfuci)
 47. Durimi është një pemë me rrënjë të hidhura, por me fruta shumë të ëmbla (proverb Persian)
 48. Shpirtrat e mëdhenj kanë vullnet; dëshirat e dobëta vetëm (fjalë e urtë kineze)
 49. Nëse nuk ju pëlqen mënyra se si ecni, filloni të ndërtoni një tjetër (Dolly Parton)
 50. Itshtë më mirë të veprosh duke e ekspozuar veten të pendohesh, sesa të pendohesh që nuk ke bërë asgjë (Giovanni Boccaccio)

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.