Kapërcimi i frazave

vajzë e lumtur me vetë përmirësim

Frazat e përmirësimit personal janë shumë më tepër sesa frazat e thjeshta ... Ato janë ajo nxitje e vogël që mund t'ju duhet kur jeni në një moment disi më të ulët në jetën tuaj. Këto fraza janë si doza të vogla motivimi që do t'ju lejojnë të shihni jetën nga një këndvështrim tjetër, të kuptoni se gjërat nuk duhet të jenë ashtu si i shihni tani dhe se jeta, në realitet ... ka shumë ngjyra të ndryshme dhe nuancat. Me çfarë nuance doni të shihni jetën tuaj?

Në realitet, frazat e vetë-përmirësimit zakonisht flasin të vërteta si grushta, domethënë të vërteta të thella me një mesazh të fuqishëm që do t'ju bëjë të ndjeni energji brenda. Kjo energji ndihet pothuajse nga momenti kur lexoni fjalët e para të fjalisë në fjalë.

Reflektoni dhe vazhdoni tutje

Një fjali, kur ta lexoni në momentin e duhur në jetën tuaj, domethënë në momentin kur duhet të lexoni atë fjali dhe jo një fjali tjetër, ju do të jeni në gjendje të reflektoni dhe të kujtoni veten se duhet të ecni përpara në rrugën tuaj . Kjo ju ndihmon të mbani mend se keni forcën dhe guximin brenda vetes për të arritur atë që keni vendosur të bëni, gjithmonë dhe kur, vërtet dëshiron ta bësh dhe ta marrësh.

zhvillim personal

Mund të keni periudha amullie emocionale, diçka absolutisht normale në jetë sot. Ju jo gjithmonë do të buzëqeshni dhe gjërat nuk do të shkojnë gjithmonë mirë për ju, jeta është si një slitë rul… me ngjitje emocionuese, por edhe zbritje marramendëse. Kur ndjeni se horizonti po mjegullohet dhe se nuk mund ta shihni dritën në fund të tunelit, atëherë është një kohë e mirë për ju që të keni një "dozë" të vogël të frazave të vetë-përmirësimit.

Lexojini çdo ditë

Ju mund të lexoni frazat e vetë-përmirësimit çdo ditë për të pasur atë shtytje ditore. Çaj Ato do t'ju ndihmojnë të ecni përpara, të kapërceni ato momente më të vështira me sukses ... Më poshtë do të njihni disa nga frazat që do t'ju përshtaten më shumë, sepse me siguri do të gjeni disa që do t'ju lejojnë të ndjeni zjarrin tuaj të brendshëm . Cfare ka me shume, Ata gjithashtu do t'ju lejojnë të vazhdoni të rriteni në një nivel personal dhe madje të mësoni të jeni një person më i mirë.

njeriu që kapërcen vështirësitë e tij

Nëse doni t'i lexoni çdo ditë, thjesht duhet të shkruani ato që ju pëlqejnë më shumë, ato që mendoni se me të vërtetë ju japin atë që ju nevojitet tani. Ju gjithashtu mund t'u dërgoni frazat që i konsideroni atyre miqve ose familjes që mendoni se do të bëjnë mirë të lexojnë këto fraza të bukura. Ju madje mund të krijoni material të personalizuar për veten tuaj që të jeni në gjendje të dekoroni shtëpinë tuaj me këto fraza, të tilla si, bëni një tabelë me disa nga frazat që ju motivojnë më shumë.

vetëpërmirësim me aeroplanë

Tani e tutje ju mund të ndryshoni mendim në mënyrë që të jetë gjithmonë në mendime pozitive! Nëse keni sukses, jeta juaj do të jetë shumë më e mirë. Sepse mbani mend, që të kesh një mendim pozitiv nuk do të thotë të lësh anash fatkeqësinë, por falë këtyre llojeve të mendimeve, do të jeni në gjendje të trajtoni vështirësitë me integritet më të madh dhe t'i kapërceni ato me sukses.

Fraza të përmirësimit personal

 1. Bëhu ndryshimi që dëshiron të shohësh në botë.
 2. Kur nuk mund ta ndryshojmë situatën me të cilën përballemi, sfida është të ndryshojmë vetveten.
 3. Nëse doni diçka që nuk e keni pasur kurrë, duhet të bëni diçka që nuk e keni bërë kurrë.
 4. Në luftën tonë për liri, ne posedojmë vetëm armën e vetme: të vërtetën.
 5. Ai që ka një arsye për të jetuar mund të përballet me të gjitha mënyrat.
 6. Vetëm një gjë e bën një ëndërr të pamundur: frika e dështimit.
 7. Filloni duke bërë atë që është e nevojshme, pastaj atë që është e mundur, dhe papritmas do ta gjeni veten duke bërë të pamundurën.
 8. Veprime të vogla çdo ditë e bëjnë ose e thyejnë karakterin.
 9. Kërkuesi i vërtetë rritet dhe mëson dhe zbulon se ai është gjithmonë përgjegjësi kryesor për atë që ndodh.
 10. Mos bëni atë që bëjnë të tjerët. Bëni atë që të tjerët do të donin të bënin por mos guxoni.
 11. Mos u vendosni për ato që ju duhen, luftoni për ato që meritoni.
 12. Gjërat e mira u ndodhin atyre që i presin. Më e mira? Atyre që shkojnë për ta.
 13. Dallimi midis asaj ku ishe dje dhe asaj ku do të jesh nesër është ajo që mendon se thua dhe bën sot.
 14. Mos e quani ëndërr, quajeni plan.
 15. Sfida e jetës sime nuk ishte tjetër veçse të zbuloja se sa larg mund të shkoja duke bërë atë që më pëlqente.
 16. Gjithçka në jetë ishte e përkohshme, nëse gjërat po shkonin mirë për ju, duhet të kënaqeni. Dhe nëse gjërat po shkonin keq për ju, nuk do të kishte nevojë të shqetësoheni tepër, sepse nuk do të zgjaste përgjithmonë.
 17. Onlyshtë vetëm një person që mund të vendosë se çfarë do të bëj, dhe kjo është vetvetja.
 18. Përballeni me diellin dhe hijet do të jenë pas jush.
 19. Lavdia më e madhe nuk është të fitosh, por të ngrihesh kur të kemi rënë.
 20. Pak njohuri që vepron është shumë më e vlefshme sesa të kesh njohuri dhe të mos veprosh.
 21. Njeriu nuk e di kurrë për çfarë është i aftë derisa të përpiqet.
 22. Të duash një person do të thotë të mësosh këngën në zemrën e tij dhe t'i këndosh atij kur ta ketë harruar atë.
 23. Kushdo që ndalet së luftuari për ëndrrën e tij, heq një pjesë të së ardhmes së tij.
 24. Sinqerisht besoj se është shumë më mirë të dështosh në diçka që dashuron sesa të kesh sukses në diçka që e urren.
 25. Të tjerët do të harrojnë atë që ke thënë, të tjerët do të harrojnë atë që ke bërë, por ata kurrë nuk do të harrojnë se si i ke bërë të ndihen.
 26. Para se të gjeni shpirtin tuaj binjak duhet së pari të gjeni tuajin.
 27. Atë që nuk e lëshon, e mban. Ajo që mban ju rëndon. Dhe çfarë të peshon, të fundos. Praktikoni artin e lëshimit, faljes dhe lëshimit.
 28. Kush dëshiron të shohë ylberin duhet të jetë i gatshëm ta durojë stuhinë.
 29. Nëse jo ne, kush? Nëse jo tani, kur?
 30. Vetëbesimi është sekreti i parë i suksesit.
 31. Mos u ul vetëm duke pritur që gjërat të vijnë tek ju. Luftoni për atë që dëshironi, merrni përgjegjësinë për veten tuaj.
 32. Njerëzit janë të pakënaqur me pasigurinë. Ju duhet të mësoni të jetoni me të.
 33. Në vend që të shqetësoheni se ata nuk ju njohin, shqetësohuni se vërtet ia vlen ta dini.
 34. Shtë më mirë të veprosh duke e ekspozuar veten të pendohesh, sesa të pendohesh që nuk ke bërë asgjë.
 35. Ju duhet të luftoni për të jetuar jetën, për ta vuajtur dhe gjithashtu për ta shijuar atë. Jeta mund të jetë e mrekullueshme nëse nuk keni frikë prej saj.

Këto fraza dhe gjithashtu frazat filozofike, ato mund t'ju ndihmojnë të reflektoni në jetën tuaj dhe t'i mendoni gjërat ... me optimizëm më të madh!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.