50 fraza qesharake narcisiste

citate rreth narcisizmit

Ndonjëherë është më mirë të qeshim me gjërat që të mos na ofendojnë dhe mbi të gjitha të kuptojmë se jeta është shumë e bukur për t'u fokusuar në pjesët më të errëta të njerëzve. Ka njerëz që përqendrohen gjithmonë te vetja në një bisedë... Ata nuk mund të ndihmojnë, ata janë narcistë.

Narcizmi është një kënaqësi erotike që gjenerohet nga një dashuri e madhe për veten... Ndoshta kur të lexoni frazat qesharake narcisiste të mëposhtme do të kuptoni se ka disa njerëz rreth jush që janë vërtet të tillë... ose ndoshta e shihni veten të reflektuar. !! Sido që të jetë, mos e humbisni. sepse nuk kanë mbeturina.

Fraza qesharake të narcisizmit

vajzë narcisiste duke parë në pasqyrë
Artikulli i lidhur:
Çrregullimi i personalitetit narcist: një çrregullim shumë toksik

Mos i humbisni frazat qesharake narcisiste të mëposhtme, sepse ato do t'ju argëtojnë dhe në të njëjtën kohë do t'ju bëjnë të mendoni...

 • Të më duash është e lehtë, të më harrosh është e pamundur.
 • Ka vetëm 2 lloje njerëzish: ata që duan dhe ata që nuk më njohin.
 •  Kompleksi im i epërsisë është më i mirë se i juaji
 • Do të doja që t'i jepni vetes mundësinë të më takoni.
 • Vetë-përsosja është masturbim i thjeshtë.
 • Unë nuk adhuroj copa guri, si ju budallenjtë. Nuk kam respekt për fenë. Unë e adhuroj vetëm veten. Dhe ju gjithashtu duhet të më adhuroni mua. Sepse unë jam Zoti. Unë vendos nëse do të jetoj apo do të vdes.

Citate rreth narcisizmit që do t'ju bëjnë të qeshni

 • Ndrojtja ka një komponent të çuditshëm të narcisizmit: besimin se të tjerët kujdesen vërtet për mënyrën se si vishemi ose si veprojmë.
 • Nëse do të më jepnin një jetë tjetër, do të isha përsëri unë.
 • Pyes veten: çfarë do të ishte bota pa mua?
 • Disa duan talent, të tjerë kujdesen që ta realizojnë atë.
 • Të gjithë qeshin se unë jam ndryshe… Kam qeshur se ti je i njëjti.
 • Ti më ke zili se unë jam dielli dhe hëna jote shkëlqej me dritën time, ti ndriçon me timen.
 • Shumica e njerëzve janë të dashuruar me dramën e tyre personale. Historia juaj personale është identiteti juaj. Egoja drejton jetën tuaj. E gjithë ndjenja e saj e identitetit është investuar tek ai. Edhe kërkimi i tyre shpesh i pasuksesshëm për një përgjigje, zgjidhje ose shërim bëhet pjesë e dramës.
 • – Çfarë feje praktikoni?
  – Unë… Katolicizmi… Po ti?
  – Unë kam lindur në komunitetin hebre, por tani praktikoj narcisizmin.
 • Unë jam egoist dhe ata më quajnë Sol.
 • Do të doja të isha ti... që të mund të më shikoja...
 • PO SHOJ ZOTIN NË PASQYRË!!!...O jo, jam unë...më fal.
 • Unë nuk jam as më mirë as më keq. Unë jam ashtu siç jam... dhe në këtë askush nuk më mund.
 • Ditën tjetër fillova të vizatoja një zemër. Rastësisht shkrova: Unë jam më i miri.
 • Personi i duhur do të besojë gjithmonë se dielli lind pas gomarit tuaj.
 • Autori që flet për librat e tij është më i keq se nëna që flet vetëm për fëmijët e saj.
 • Egoja juaj shkruan çeqe që trupi juaj nuk mund t'i arkëtojë.
 • Çdo ditë zgjohem i pashëm... por sot jam tepër i përsosur.

fraza qesharake narcisiste

 • Unë jam nga sekti im…Unë jam partneri im i përsosur…Dhe nëse…unë jam kështu: Unë propozoj një dolli për mua!
 • Dhe kjo ishte ajo që ndodhi me Melaninë perfide, e cila as nuk i njihte armiqtë e saj të vërtetë, as veten, sepse - siç është normale për njerëzit e llojit të saj - "narcisistët" priren të mbivlerësojnë aftësitë e tyre dhe të mbivlerësojnë ndikimin e tij të parezistueshëm mbi pjesën tjetër të vdekshmëve. preferoni të flisni për të dëgjuar ose vëzhguar, diçka -sido- thelbësore nëse doni të demaskoni armikun dhe të jeni në gjendje ta mposhtni atë.
 • I vetmi person që mund të thotë se është në nivelin tim…do të ishte binjaku im dhe do të më duhej të mendoja për këtë.
 • Twitter është bashkimi i narcisizmit të shpejtësisë së lartë dhe vojeurizmit me shpejtësi të lartë që më në fund janë përplasur në 140 fjalë.
 • Unë shkoj mirë vetëm me veten time…Unë jam kërthiza e botës…Flas shumë për jetën time…Dhe kur më flasin nuk dëgjoj kurrë.
 • Djali është i dashuruar me veten. Ai ndoshta masturbon ndërsa lëpin reflektimin e tij.
 • Do të doja të më shikoje se si e bëj me veten time.
 • Psikoanalistët shfrytëzojnë narcisizmin, në veçanti dëshirën specifike që dikush tjetër të kujdeset për problemet tona personale.
 • Ky është çelësi për të kuptuar mitin e ndrojtjes mashkullore. Epo, edhe pse mendoni se ai po ju bën lajka, ai në fakt po i bën lajka vetes duke treguar se sa i hapur, i ndjeshëm dhe i sinqertë është.
 • Shpesh një shkrimtar i ndërgjegjshëm i krijon padashur heronjtë e tij në ngjashmërinë e tij.
 • Të gjithë thonë se unë jam më i lartë se Zoti. Është gënjeshtër, ne jemi njësoj.
 • Ndonjëherë është pak e vështirë të jesh qendra e vetme e zilisë në qytet.
 • Ëndërro engjëj të vegjël dhe nesër më thuaj si duken krahët e mi.

fraza narcisiste

 • Nëse më shihni në ëndërr sonte, me siguri do të flini shumë mirë.
 • Mjafton të më shikosh mua për të kuptuar se çfarë është përsosmëria.
 • Ka vetëm dy të vërteta në këtë bisedë: ajo që mendoj dhe ajo që them.
 • Pas Google, unë.
 • Pranojeni, unë jam një luks që nuk mund ta përballoni.
 • Egoizmi nuk është dashuri për veten, por një pasion i çrregullt për veten.
 • Vetëm kur egoja kapërcehet, mund të fillojë një proces zhvillimi gjithëpërfshirës.
 • Postmodernizmi nuk është gjë tjetër veçse një hap plotësues në shkallën e personalizimit të individit të përkushtuar ndaj vetëshërbimit narcisist dhe kombinimeve kaleidoskopike indiferente.
 • Lumturia jote mund të përshkruhet vetëm me një fjalë: Unë.
 • Unë kam lindur për të mbushur një zemër të shëmtuar sa e jotja me bukuri.
 • Të jesh i pashëm si unë është një çështje hyjnore…. Mos provoni.
 • Nëse Zoti do të mendonte si unë… Ju nuk do të ekzistonit.
 • Universi, Sistemi Diellor, Bota jonë, ai, ajo, ti... do të pushojnë së ekzistuari kur unë të vdes.
 • Nëse nuk më intereson, nuk ekziston.
 • Sa herë që shikohem në pasqyrë e kuptoj se çfarë mrekullie ka bërë nëna ime.

Siç mund ta shihni, janë të gjitha fraza me një nivel të lartë narcisizmi, diçka që pa dyshim, nëse ka një të afërm të tillë, do të ndiheni shumë të rënduar sa herë që jeni pranë atij personi. Është e nevojshme që nëse keni një mik narcisist, thjesht të kuptoni se nuk ka njeri më të rëndësishëm në jetën e tij se ai vetë... Kështu që mund të keni një marrëdhënie të përzemërt, por mos u përpiqni të afroheni shumë përndryshe do të lëndoheni. .


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.