30 citate motivuese të futbollit

forca e brendshme dhe vlerat në futboll

Futbolli lëviz masat në shoqërinë tonë. Shtë një sport që e pëlqejnë të rriturit, që shumë fëmijë e praktikojnë dhe që në realitet, ka vlera të mëdha nëse luhet mirë dhe nëse keni një marrëdhënie të shëndetshme me këtë lloj loje. Që të jesh i shkëlqyeshëm në fushën e lojës, duhet të jesh i motivuar për të luajtur si ekip dhe mbi të gjitha, për të dhënë më të mirën për të mirën tënde dhe për të mirën e grupit në të cilin bën pjesë, pra ekipin. Ambicia në shumë raste mund të vijë nga disa fraza motivuese të futbollit.

Performanca te lojtarët ndjek shumë variabla psikologjike dhe personaliteti i lojtarëve duhet të arrijë personalitetin fitues, me aspekte mendore që individët duhet t'i menaxhojnë në mënyrë korrekte. Një lojtar i mirë duhet të kuptojë emocionet e tij, t'i kanalizojë ato dhe gjithashtu të kuptojë dhe kuptojë kundërshtarin. Forca mendore është padyshim një punë që duhet të garantohet në fushë.

Por kuotat motivuese të futbollit nuk janë vetëm për lojtarët e futbollit, ato janë në të vërtetë ideale për këdo që dëshiron të përqendrohet në përmirësimin e jetës së tij. L frazat motivuese ato janë një mundësi e shkëlqyeshme që njerëzit të kanalizojnë emocionet e tyre dhe kërkoni një mënyrë për të përmirësuar jetën tuaj, duke rritur motivimin dhe forcën e brendshme.

Motivimi juaj do të rrisë talentin tuaj

Një lojtar nuk mund të neglizhojë motivimin e tij sepse është ajo që do ta bëjë talentin e tij të funksionojë me të vërtetë dhe të arrijë sukses. Suksesi nuk ndodh brenda natës… kërkon përpjekje dhe disiplinë. Motivimi shumëfishon shanset për sukses. Një lojtar që është i përfshirë do të përfshihet në lojë dhe do të dëshirojë të arrijë qëllimet. Në jetë, një person i motivuar do të dëshirojë të arrijë gjëra më të mira në ditën e tyre të përditshme.

motivimi i rritjes së foshnjës me futboll

Humori i një lojtari mund të ndryshojë nga luhatjet dhe fatkeqësitë e jetës, por në realitet, kur motivohesh fiton forcën mendore të nevojshme për t'u përballur me sfidat e përditshme. Pasioni dhe dëshira shkojnë së bashku me motivimin dhe kjo do t'i bëjë pengesat që duken në rrugë, të perceptohen si më pak pengesa.

Vizioni i së ardhmes

Kuotat motivuese të futbollit përveç përqendrimit në motivimin dhe forcën mendore, do t'ju ndihmojnë gjithashtu të keni një vizion më të mirë për të ardhmen. Të vizualizosh jetën tënde dhe ta shohësh atë më mirë sesa ndihesh tani. Ju do të jeni në gjendje të mblidhni me veten tuaj dhe të gjeni pasionet tuaja të vërteta në mënyrë që jeta juaj të ndihet më fort.

Futbolli dhe jeta duhet të lidhen me motivimin, optimizmin, energjinë, forcën mendore, pasionin, qetësinë e brendshme dhe problemet relativizuese për të gjetur zgjidhje më të mira.

kanë forcë mendore në futboll

Trupi dhe mendja

Në futboll dhe në jetë, është e nevojshme të kuptohet nevoja për t'u kujdesur për trupin, por edhe mendjen. Qëndrimi i punës ndaj qëllimeve do ta bëjë një person të ndihet i qetë dhe emocionalisht i qëndrueshëm. Edhe pse emocionet nganjëherë na ndryshojnë, është e nevojshme t'i kuptojmë ato në mënyrë që të ridrejtohemi dhe na motivojnë të na frymëzojmë për të gjetur zgjidhjet më të mira për jetën.

Me gjithë këtë në mendje, ata nuk do të bëjnë gabime që ju pengojnë të ecni përpara sepse ata do të jenë mësuesit tuaj për tu përmirësuar. Zhgënjimet do të jenë vetëm forca të brendshme që do t'ju lejojnë të shkoni më tej edhe nëse do më shumë kohë. Motivimi në mendje është ngrohja e atletit, dhe e kujtdo! Kjo do t'ju bëjë të shihni se rezultati nuk është gjëja e rëndësishme, por përkundrazi të shijoni rrugën!

një top futbolli në bar

Citate motivuese të futbollit

Mos i humbisni këto 30 fraza që sapo t’i lexoni, do të kuptoni se ato mund të ndryshojnë jetën tuaj dhe mënyrën sesi e shihni botën!

 1. Suksesi nuk është një aksident. Workshtë punë e vështirë, këmbëngulje, mësim, studim, sakrifica dhe, mbi të gjitha, dashuria për atë që po bën ose mëson të bësh. Pele
 2. Unë luaj për të qenë i lumtur dhe njerëzit që vlerësojnë atë që duhet të vlerësojnë. Nëse e vlerësojnë punën time, të kënaqur, nëse jo, asgjë nuk ndodh. Andres Iniesta
 3. Nuk ka asgjë më të rrezikshme sesa të mos rrezikosh. Pep Guardiola
 4. Unë gjithmonë dua më shumë. Pavarësisht nëse është një gol apo fiton një lojë, unë kurrë nuk jam i kënaqur. Leo Messi
 5. Kur njerëzit janë të suksesshëm, kjo është për shkak të punës së palodhur. Fati nuk ka asnjë lidhje me suksesin. Diego Maradona
 6. Çdo sezon është një sfidë e re për mua, dhe unë gjithmonë synoj të përmirësohem për sa i përket lojërave, golave ​​dhe asistimeve. Cristiano Ronaldo
 7. Unë nuk dua të jem një yll; Unë preferoj të jem një shembull i mirë për fëmijët. Zinedine Yazid Zidane
 8. Unë nuk jam një zot, unë jam vetëm një futbollist. Zinedine Zidane
 9. Diçka thellë brenda meje më lejon të kap suksesin dhe të vazhdoj të përpiqem të fitoj përsëri. Leo Messi
 10. Unë e urrej humbjen dhe kjo të jep vendosmëri shtesë për të punuar më shumë. Wayne Rooney
 11. Nuk kam kohë për hobi. Në fund të ditës, unë e trajtoj punën time si një hobi. Somethingshtë diçka që unë dua ta bëj. David Beckham
 12. Personi që tha se fitimi nuk është gjithçka, kurrë nuk fitoi asgjë. Mia hamm
 13. Kam qarë një herë sepse nuk kisha këpucë për të luajtur futboll, por një ditë, takova një burrë që nuk kishte këmbë. Zinedine Zidane
 14. Gjithçka është praktike. Pele
 15. Ne nuk mund të shikojmë gjithmonë në pasqyrë dhe të themi sa të mirë jemi. Kur gjërat shkojnë mirë është kur duhet të jesh më i vëmendshëm. Frika e humbjes është arsyeja themelore për të konkurruar mirë. Pep Guardiola
 16. Çdo humbje është një fitore më vete. Francisco Maturana Garcia
 17. Vazhdoni të punoni edhe kur askush nuk kërkon. Alex morgan
 18. Nuk është vullneti për të fituar, por vullneti për t'u përgatitur për të fituar që bën diferencën. Bear bryant
 19. Entuziazmi është gjithçka. Ju duhet të jeni të tendosur dhe të dridheni si një tel kitare. Pele
 20. Ju duhet të luftoni për të arritur ëndrrën tuaj. Ju duhet të sakrifikoni dhe të punoni shumë për ta arritur atë. Leo Messi
 21. Pasi të keni fituar diçka, nuk jeni më 100%, por 90%. Isshtë si një shishe me ujë të gazuar që hiqni kapakun për një kohë të shkurtër. Pastaj ka pak më pak gaz brenda. Johan krujf
 22. Ata prej nesh që kanë talent të lindur që nga fëmijëria, thjesht duhet ta mbajnë atë. Nuk kam nevojë të shkoj në palestër. Iker Casillas
 23. Nëse futbolli është një art, atëherë unë jam një artist. George Best
 24. Asnjë lojtar nuk është aq i mirë sa të gjithë së bashku. Alfredo Di Stefano
 25. Ju duhet të respektoni njerëzit dhe të punoni shumë për të qëndruar në formë. Unë stërvitja me të vërtetë shumë. Kur lojtarët e tjerë shkuan në plazh pas stërvitjes, unë po godisja topin.-Pelé.
 26. Paratë ju lejojnë të jetoni më mirë, por nuk është ajo që më frymëzon, unë jetoj për të luajtur futboll, jo për përfitimet e tij ekonomike, unë gjithashtu luaj për ekipin dhe jo për veten time. Lionel messi
 27. Suksesi pa nder është më i madhi i dështimeve. Vicente del Bosque
 28. Të fitosh duke fituar nuk më futet në kokë, me çdo kusht. Manuel Pellegrini
 29. Një njeri me ide të reja është një njeri i çmendur, derisa idetë e tij të kenë sukses. Marcelo bielsa
 30. Futbolli lind në kokë, jo në trup. Michelangelo tha se ai pikturonte me mendjen e tij, jo me duart e tij. Kjo është arsyeja pse unë kërkoj lojtarë të zgjuar. Arrigo Sacchi

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.