30 frazat më të mira të La Casa de Papel

Fraza të mira nga La Casa de Papel për të parë serialin

Edhe pse ka tre sezone, është vetëm një serial që të lidh që nga fillimi. Shtë një nga serialet më të mirë që mund të gjeni në Netflix, kështu që nëse nuk e keni parë ju rekomandojmë ta bëni, sepse jemi të sigurt që do t'ju pëlqejë. Komploti është menduar shumë mirë dhe aktorët janë të shkëlqyeshëm. Ata tregojnë shumë histori të ndërthurura rreth miqësisë, dashurisë, punës, dëshirave, tokave, etj. Ne do të shpjegojmë disa nga frazat më të mira të La Casa de Papel.

Frazat e tij do t'ju bëjnë të qeshni, do t'ju entuziazmojnë, por nëse nuk e keni parë, mbi të gjitha ato do t'ju bëjnë të doni ta shihni që tani e tutje për të ndjerë se me të vërtetë është një serial i shkëlqyeshëm. Premiera u shfaq në 2017 dhe që atëherë ajo është bërë seriali më i mirë për shumë njerëz. Jo vetëm që është një serial i shkëlqyeshëm në Spanjë, por në pjesën tjetër të botës ata gjithashtu kanë ndjekës.

Citate nga La Casa de Papel

Tjetra do t'ju tregojmë një përzgjedhje të mirë të frazave më të mira të serialit në mënyrë që të merrni një ide të komplotit të saj dhe të të gjithë potencialit që ajo ka. Do t’i pëlqeni frazat por është ajo seriali do t'ju mbajë "të fiksuar" që nga fillimi. Mos i humbisni të gjitha këto fraza që kemi zgjedhur, ju do t'i doni!

Ne ju tregojmë frazat e La Casa de Papel

 • Ashtu si në shah, ka raste kur për të fituar është e nevojshme të sakrifikosh një pjesë. Tokio
 • Unë jam më shumë një trup dhe shpirt ikës. Dhe nëse nuk mund ta marr trupin tim, të paktën shpirti më shpëton. Tokio
 • Në këtë botë gjithçka drejtohet nga ekuilibri. Nuk është ajo që ju mund të fitoni dhe çfarë mund të humbni. Dhe tani ata besojnë se nuk kanë asgjë për të humbur. Dhe kur mendoni se nuk keni asgjë për të humbur, bëheni tepër të sigurt. Ne do të jemi ata që do t'ju tregojmë se sa keni për të humbur. Mësuesi
 • Kur dikush është i dashuruar, ata shikojnë përmes syzeve rozë. Gjithçka është e mrekullueshme. Ata shndërrohen në një arush pelushi të butë që buzëqesh gjatë gjithë kohës. Mësuesi
 • Tokio është një Maserati i ndyrë, dhe të gjithë duan një Maserati. Dhe nëse merrni një Maserati, lini atë në rrugë me dyert e hapura dhe çelësat brenda, duhet të jesh shumë i dehur. Denver
 • Anëtarët e familjes ndihmojnë njëri-tjetrin, pa bërë pyetje. Sepse kjo ju bën të lumtur dhe jeta juaj varet nga kjo. Ju e keni planin tuaj, e di. Unë gjithashtu kam një të tillë. Ju më keni mësuar se ne ndihmojmë njëri-tjetrin. Kjo është ajo që ne jemi. Nairobi
 • Seksi më i mirë në botë është homoseksual. Ju e dini pse? Shtë e qartë: nuk ka gra. Palermo
 • A keni menduar ndonjëherë që nëse mund të ktheheni pas në kohë, mund të vazhdoni të merrni të njëjtat vendime? Ne të gjithë bëjmë vetë topat e borës me vendimet tona të këqija. Topa që bëhen të mëdha, si shkëmbi në Indiana Jones, që ju ndjekin drejt greminës vetëm për t'ju shtypur në fund. Tokio
 • Tokio: "Ku po shkon?" Mësuesi: "Shpresoj të mos vijë kurrë dita kur duhet ta zbuloni." Tokio

Fraza të pabesueshme thuhen në La Casa de Papel

 • Lumturia është si rrufeja, ajo vezullon dhe të mungon. Pastaj vjen rënia. Kur të arrini në parajsë, rënia është shkatërruese. Tokio
 • Të gjitha vendimet që marrim në të kaluarën na çojnë në mënyrë të pashmangshme drejt së ardhmes. Tokio
 • E dini se çfarë tjetër është e frikshme? Ecja në shtëpi vetëm gjatë natës. Por ne gratë vazhdojmë ta bëjmë këtë. Merrni frikën për dore dhe vazhdoni të jetoni. Sepse duhet të jetoni, zotërinj! Ata duhet të jetojnë deri në fund! Nairobi
 • Në çështjet e zemrës janë të dashurit dhe të dashurit. I dashuri jeton me pasion, përkushtim të plotë dhe romantizëm. I dashuri është i kufizuar në idhullimin. Palermo
 • Herët e para janë të veçanta. Unike. Por herët e fundit ata nuk kanë krahasim. Ata janë të paçmuar. Por njerëzit nuk e dinë që është hera e tyre e fundit. - Berlin
 • Ju mund të jeni plotësisht i çmendur, Helsi, por ju jeni një butë e shkëlqyeshme. lumi
 • Kur të shoh duke ecur rrotull, zemra më rreh, thjesht duke ditur që je afër meje. Seksi ynë më bën të notoj nëpër dhomë. lumi
 • Tokio është një Maserati i ndyrë, dhe të gjithë duan një Maserati. Dhe nëse merrni një Maserati, lini atë në rrugë me dyert e hapura dhe çelësat brenda, duhet të jesh shumë i dehur. Denver
 • A nuk e doni askënd? Sigurisht që jo, zemër. Ju nuk i keni topat për të. Për të dashur, duhet guxim. Nairobi
 • Ka njerëz që studiojnë me vite për të fituar një rrogë të ndyrë, ne do të studiojmë vetëm për pesë muaj. Mësuesi
 • Për sa kohë që ka vetëm një viktimë, ne do të ndalojmë së qeni Robin Hoods dhe do të bëhemi bij kurve. Mësuesi
 • Për të dashur ju duhet guxim, unë guxoj, shiko, të dua, të dua aq shumë sa do të kisha një familje me ty. E shihni, kjo është vlerë, më vjen keq dhe e them. Nairobi
 • Ka njerëz që studiojnë për vite me rradhë për të marrë një rrogë mut ... ne do të studiojmë vetëm për pesë muaj. Mësuesi
 • Duhet të jesh i lirë dhe trim, sepse më beso, duhet më shumë guxim për dashuri sesa për luftë. Helsinki

Fraza nga La Casa de Papel, më të mirat

 • Ju nuk jeni se jeni macho, ju jeni që jeni trap, hajde. Nairobi
 • Gjërat do të bëhen vërtet të shëmtuara dhe unë nuk jam ai që rri i qetë. Unë jam më shumë duke filluar të xhiruar. Tokio
 • Gjithçka mund të shkojë në ferr për më pak se një sekondë. Në raste si kjo, ju e ndieni vdekjen duke iu afruar dhe e dini se asgjë nuk do të jetë më e njëjta gjë. Por ju duhet të bëni gjithçka që duhet për të mbijetuar. Tokio
 • Në çështjet e zemrës janë të dashurit dhe të dashurit. I dashuri jeton me pasion, përkushtim të plotë dhe romantizëm. I dashuri është i kufizuar në idhullimin. Palermo
 • Unë e kam kaluar jetën time duke qenë pak bir kurve, por sot mendoj se dua të vdes me dinjitet. Berlin
 • Pavarësisht se sa të vështira janë gjërat, fëmijët gjithmonë dalin mirë. Berlin
 • Vdekja mund të jetë mundësia më e madhe e jetës tënde. Berlin
Artikulli i lidhur:
4 gjëra kurioze që shkenca ka zbuluar në lidhje me vdekjen

Pasi të lexoni këto 30 fraza të zgjedhura nga La Casa de Papel, me siguri do të filloni të merrni një ide për fuqinë e kësaj serie! Do të të marrë malli?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)